İyileştirdikleri Porsuğu Bırakamıyorlar!

Siirt’te zarar görmüş şekilde görülen ve SİU Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi’nde iyileştirilen porsuk, doğal yaşamına bırakılabilecek hale geldi.

40 günden fazla bir zaman önce Siirt’te zarar görmüş ve tedaviye ihtiyacı bulunan porsuk, getirildiği hastanede iyileştirildi. Başhekim Barış Akgül, diğer doktorlar ve öğrencileriyle birlikte porsukla ilgilendi. Artık doğal yaşamına geri bırakılması gereken porsuk için öğrenciler ise çok üzüldü.

DOĞAL YAŞAMINA BIRAKILMAK ZORUNDA

Hastaneye geldiği gün 1 kilogram ağırlığında olan hayvan, tedavisinin ardından 5 kilograma yükseldi. Uygulamalı eğitim alarak talihsiz hayvanın iyileştirilmesi sürecinde yer alan gençler, porsuğun gitmesini istemiyor. Başhekim verdiği demeçte, 2.5 sene evvel açılan hayvan hastanesinde her türden hayvana, hatta egzotik hayvanlara da tedavi uyguladıklarını belirtti.

Yaralı ve hasta olarak görülen porsuğun da hastaneye geldikten sonra tedavisine başlandığını anlatan Akgül, “Bu tatlı hayvanın boynunda ciddi yaralar tespit ettik. Bize geldiğinde ölüme çok yakındı. Onu iyileştirmiş olmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz” diye konuştu. Veterinerlik öğrencilerinden birisi olan Ahmet Erdem, porsukla tüm öğrencilerin arasında duygusal bir iletişim oluştuğunu belirtirken, hayvanı bahçede gezintiye çıkardıklarını bile söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı