İYİ Partili Türkkan, Erken Seçim İçin Tarih Verdi

Türk siyasetinin ağır toplarından İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Erdoğan-Bahçeli görüşmesi hakkında ilginç bir iddia ortaya attı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP Lideri Devlet Bahçeli arasında gerçekleşen sürpriz görüşmenin yankıları sürerken İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Başkent kulislerine bomba gibi düşen bir iddia ortaya attı.


“KASIM’DA ERKEN SEÇİME HAZIRLANIN”

İki lider arasında gerçekleşen görüşmede olası bir erken seçimin masaya yatırıldığını öne süren Türkkan, sosyal medya hesabından konuyla ilgili yaptığı tek cümlelik paylaşımda “Herkes soruyor ‘neler oluyor’ diye. Kasım’da seçime hazırlanın..!” ifadelerini kullandı. Türkkan’ın paylaşımı kısa sürede sosyal medyada gündem oldu.

HÜKÜMETE YAKIN YAZAR: GÜNDEMDE ERKEN SEÇİM YOK

Hükümete yakınlığıyla bilinen Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi de konuyla ilgili kaleme aldığı yazıda, hem AK Parti’nin hem de MHP’nin gündeminde erken seçim olmadığını belirtti. İki partiye yakın kaynaklardan bilgi edindiğini belirten Selvi, yazısında şu satırlara yer verdi: “Ankara kulislerini hareketlendiren Kasım ayında erken seçim ya da kabine değişikliğine gelince, AK Parti ve MHP cephesi ortak bir dil kullandı. ‘İki liderin gündeminde erken seçim yok’ dediler.”

KILIÇDAROĞLU DA SICAK BAKMIYOR

Olası bir erken seçime CHP de sıcak bakmıyor. Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde konuyla ilgili yaptığı bir açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı: “Türkiye’nin çok ağır bir ekonomik bunalımdan geçtiğini artık hepimiz kabul ediyoruz. Böyle bir ortamda seçime gitmeyi doğru bulmuyoruz. Damat-kayınpeder ‘biz bu sorunu çözeceğiz’ diyorlar. Onlara zaman tanımak lazım. Gerçi 17 yıldır ülkeyi yönetiyorlar ‘bu hale getirdiler’ ama bu halden bakalım çıkaracaklar mı çıkarmayacaklar mı?”


'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı