adplus-dvertising

İYİ Parti’li Lütfü Türkkan’dan IMF Açıklaması

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, Uluslararası Para Fonu (IMF) heyetinin CHP ve İYİ Partililer ile görüşmesi hakkında açıklamalarda bulundu.
Takip et
İYİ Parti’li Lütfü Türkkan’dan IMF Açıklaması
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, IMF heyetinin CHP ve İYİ Partililer ile görüşmesi hakkında, “Sayın Durmuş Yılmaz ve Faik Öztrak gizli olan hiçbir şey yapmayıp, rezervasyonu yapılan dışarıda bir otelde görüşme yapmışlar. Bu görüşmeler daha önce de yapılıyordu” diye konuştu.

İYİ Parti’li Lütfü Türkkan’dan IMF Açıklaması

IMF heyetinin CHP ve İYİ Partililer ile görüşmesine değinen Türkkan, IMF direktörlerinin Türkiye’ye rapor hazırlamak için geldiklerini ve bu raporu IMF’ye üye olan bütün ülkeler ile paylaştıklarını hatırlattı.

“ESAS ANLAŞMAYI GÖLGELEMEK İSTİYORLAR”

Türkkan, sözlerine şöyle devam etti: “Burada hükümet, siyasi partiler, eski ve yeni bürokratlar, STK’lerle de görüşmeler yapıyorlar. Sayın Durmuş Yılmaz ve Faik Öztrak’ta gizli olan hiçbir şey yapmayıp, rezervasyonu yapılan dışarıda bir otelde bir görüşme yapmışlar. Bu görüşmeler daha önce de yapılıyordu. Hazine ve Maliye Bakanlığı bu görüşmeden neden rahatsız oldu? Durmuş Yılmaz ve Faik Öztrak, IMF’den borç alıp hükümete vermeyecekler. IMF de Durmuş Yılmaz’a borç verip ‘al bunu hükümete ver’ demeyecek. Eğer bir borç alma meselesi, IMF ile bir standby anlaşması yapma iradesi varsa bu hükümete ait bir iradedir. Türkiye bürosu şefinin de bu görüşmeden önceden haberi olduğunu biliyorum çünkü, organize eden IMF Türkiye Bürosu. Yılmaz ve Öztrak’ın görüşmelerinin bu kadar dillendirilmesini, IMF ile kapalı kapılar ardında yapılan esas anlaşmayı gölgelemek amacıyla yapılan bir feveran olarak değerlendiriyorum.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.