İYİ Partili İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek AK Parti’ye Geçti

İYİ Partili Kayseri İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek, partisinden istifa ederek Belediye Meclisi Üyeleri ile beraber AK Parti'ye geçti.

Kayseri’nin İncesu ilçesinde İYİ Parti’den Belediye Başkanı olan Mustafa İlmek, AK Parti’ye geçmesini, ” Belediye Meclisi mensubu arkadaşlarım da benimle birliktedir. Bu fikrimiz kısa sürede oluşmuş bir fikir değildir” biçiminde değerlendirdi.


“8 AY BOYUNCA BERABERLİK İÇİNDE BU GÜNLERE GELDİK”

Parti İl Başkanlığı binasında gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, katılımın yeni parti kurma çalışmalarının olduğu günlerde olmasından dolayı mühim olduğunu vurgulayarak, “31 Mart akşamı seçim ardından bir açıklamamız vardı; ‘Biz her ne kadar 16 belediyemizi almış olsak da 17 belediyemiz var’ diyerek. Söylemeye başlamıştık. Ardından var olan diyaloğumuzu geliştirme çabalarımız, öbür bütün ilçe başkanlarımızla, belediye başkanlarımızla olduğu gibi Mustafa İlmek başkanımızla devam etti. Zaman zaman Mustafa İlmek başkanımızın programları oldu, bizleri davet etti, zaman zaman bizim programımız oldu biz de kendisini davet ettik. Hiçbir hesap gütmeden, 8 ay boyunca ayrıştırmadan birlik ve beraberlik içerisinde bu günlere geldik.

“DAHA ÇOK GÜÇLENECEĞİZ”

Geldiğimiz atmosferde Kayseri’de bir birlik ve beraberlik var. Bu birlik ve beraberlik tarafında da bir yanımız eksikti. Açıkçası 16+1’dik. Belediye başkanlarımızın hepsi Kayseri’yi temsil etse de tamamı cumhur ittifakımızın belediye başkanı olmasından büyük mutluluk duyacaktık. Bu süreci kendi içimizde istişare ettik, genel merkezimizle istişare ettik. Vardığımız karar Mustafa İlmek başkanımızın birlikte yürüdüğümüz bu yolda beraber olmamızdan daha fazla güçleneceğimiz kanaati hem bizler hem kendisinde oluşmuş oldu. Bugün itibariyle Allah izin verirse bundan önce var olan muhabbetimiz bundan sonra da devam edecek. Özellikle son zamanda yeni parti kurma çalışmalarının olduğu günde bu katılımın mühim olduğunu düşünüyorum” şeklinde konuştu.

“ERDOĞAN’LA DEVAM EDECEĞİZ”

İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek ise siyasi yaşamına AK Parti’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde devam devam edeceğini ifade etti. İlmek, “31 Mart seçimlerinde İncesu Belediye Başkanı seçildiğim malumdur. Bugün itibariyle siyaset yaşamımı AK Parti’de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde devam etme kararını almış oldum” ifadelerini kullandı.

“KARARI TEK BAŞIMA ALMADIM”

Bu kararı alırken tek başına almadığını sözlerine ekleyen İlmek, “Ben tek başıma bu kararı almadım. Beraber yol yürüdüğüm, yoldaşlık ettiğim tüm arkadaşlarımla istişare sonucunda bu kararı aldım. Belediye Meclisi mensubu arkadaşlarım da benimle birliktedir. Bu fikrimiz kısa sürede oluşmuş bir fikir değildir. Zaten burada belediye meclis üyelerimizle beraber katılım sağlamamız bunun nişanesidir. Bizimle birlikte yol yürümüş herkesle istişare ettik. İstişare etme fırsatımız olmayan hemşehrimiz varsa haklarını helal etsinler. Ama inanıyorum ki bundan önce Mustafa İlmek’i nasıl destekledilerse bu saatten sonra da Mustafa İlmek’in yanında olacaklarına olan inancım tamdır” diyerek konuştu.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç da birlik ve birlikteliğin kuvvetlenmesi adına güzel bir tablo oluştuğunu dile getirdi.


Başkan Büyükkılıç, “Hep şunu vurguluyorum, Kayserimiz güzelliklerle anılsın. Birliğin ve birlikteliğin bereketi paylaşılsın. Mustafa kardeşimizle olan süreçte birlikte olduk. Ne zaman İncesu’ya baksak hiçbir zaman partili gibi bize yaklaşmadı. Geldi, yanımızda yer aldı. Birlikte esnafımızı dolaştık, etkinliklerde bulunduk. Ötekileştirme kaygısıyla hareket etmedi. Zaten ötekileştirmenin bizim literatürümüzde olmadığını bilirsiniz. Öyle olunca gördüğü birliği ve birlikteliği daha da kuvvetlendirme adına beraber hareket etmeyi önemsedi. Bu şekilde güzel bir tablo oluştu. Bundan sonraki süreçte üstümüze düşeni yapıp, İncesu’yu seven, güvenene kardeşlerimize hizmetlerimizle bunu ispat etmek bize yakışır” şeklinde konuştu.

Toplantıya Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar da katıldı.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı