İYİ Parti’den Ekrem İmamoğlu’na Haydarpaşa ve Sirkeci Desteği

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Haydarpaşa ve Sirkeci garları ihalesi için yaptığı açıklamaya İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’dan destek geldi.

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, Haydarpaşa ve Sirkeci garları ihalesi ile alakalı şahsi Twitter sayfasından paylaştığı açıklama ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na destek verdi.

“ASLANLAR GİBİ YANINDA OLACAĞIZ”

Kavuncu, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun “Haydarpaşa ve Sirkeci Garları gibi tarihi yerlerimize aslanlar gibi sahip çıkacağız. İlgili idarecilerin bir avuç insanla kurdukları şaibeli ilişkiler çok üzücüdür” sözlerini kullandığı paylaşımını alıntıladı ve şunları kaydetti:

“Biz de bu haklı mücadelede aslanlar gibi yanınızda olacağız.”

İBB İHALEDEN ELENMİŞTİ

Haydarpaşa ve Sirkeci Garı’nın atıl depo alanlarının kiralanması için ihaleye başvurulmuş ve İBB ihaleden elenmişti. İhaleyi eski bir İBB personeli de olan Okçular Vakfı’nın kısa süre öncesine dek genel müdürlüğünü üstlenen 33 yaşındaki Hüseyin Avni Önder’e ait Hezarfen Danışmalık Limited Şirketi almıştı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Haydarpaşa ve Sirkeci ihalelerinden İBB iştirakleri hukuksuz biçimde elendi. Hem mahkemeye gideceğiz hem de suç duyurusunda bulunacağız” demişti. İBB mesele hakkında mahkemeye iptal başvurusu gerçekleştirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı