İYİ Parti’den CHP’ye HDP Eleştirisi Geldi

İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu HDP üzerinden CHP’yi eleştirdi. Ağıralioğlu, “CHP, HDP ile devam edebilir. Ama biz bunun içinde olmayız” dedi.

Millet İttifakı ortaklarından İYİ Parti, diğer ortak CHP’yi HDP üstünden eleştirdi. İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, “CHP’nin her yaptığına ‘evet’ diyerek, savunmuyoruz. HDP’ye kimi krediler vererek siyaset yapmanızı doğru görmüyoruz diyoruz. Bu sizi 90’ların SHP’si gibi yapar, diyoruz. CHP, HDP ile kurumsal olarak devam edeceğim diyebilir, tercihidir fakat biz bu bileşen içerisinde olmayız” dedi.

İYİ PARTİ’DEN CHP’YE ELEŞTİRİLER GELİYOR

CHP ile İYİ Parti’nin 31 Mart ve 23 Haziran seçimlerinde kurduğu Millet İttifakı’nın sürüp sürmeyeceği tartışılırken, İYİ Parti’den CHP’ye dönük eleştiriler gelmeye başladı.

“KIRMIZI ÇİZGİMİZİ KORUYORUZ”

Gazete Duvar’ın aktardığına göre, CHP’yi HDP’yle beraber olmakla eleştiren Ağıralioğlu, “Kırmızı çizgimizi koruyoruz. Biz ne yaparsak yapalım İYİ Parti bizimle birliktedir gibi bir algı olmasın. Biz ilkelerle birlikte oluruz” dedi.

“KATOLİK NİKAHI İLE BAĞLI DEĞİLİZ”

CHP ile İYİ Parti’nin iki ayrı parti olduğunun altını çizen Ağıralioğlu, “Millet İttifakı ile bir güç birliği kurduk. Bu birlikteliği halk da seçim sonuçlarıyla onayladı. Biz de bunun omuzlarımıza koyduğu sorumluluğu taşıyoruz. Fakat bu bizim Millet İttifakına Katolik nikahı ile bağlı olduğumuz manasına gelmez. Biz CHP’nin her politikasını beğensek CHP’li oluruz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı