İYİ Parti’den CHP’li Ekrem İmamoğlu’na çok sert açıklama

Ekrem İmamoğlu’nun İYİ Parti lideri Akşener ve HDP’li Buldan’ı yan yana getiren kadınlar günü mesajı kriz oluşturdu. İYİ Parti’liler, mesaja sert tepki gösterdi. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu, iki adın beraber zikredilmesini doğru bulmadığını belirtti. İstanbul Belediye Meclisi mensubu Ali Kıdık, “Biz ipleri koparmayız, gerekirse keser atarız.” şeklinde konuştu.
Takip et
İYİ Parti’den CHP’li Ekrem İmamoğlu’na çok sert açıklama
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Twitter hesabından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve HD

İmamoğlu’nun bu kutlaması Millet İttifakı’nda yeni bir krizi tetikledi. İmamoğlu’nun paylaşımına İYİ Parti’den tepki gecikmedi. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu, “Anneleri senelerdir evlatsız bırakan bir cinayet şebekesine mesafesizliğini milli hassasiyet ve haysiyet itirazımız olarak ifade ettiğimiz HD

şeklinde konuştu.

TERÖRİSTLERLE ANILMA İTTİFAKI YAPMADIK

İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu da “Sayın Genel Başkanımızın adının, terörle arasına mesafe koymamış bir partinin temsilcisiyle, aynı paylaşım içerisinde anılmasını kabul etmiyoruz” tepkisini gösterdi.

En sert tepkilerden biri ise İYİ Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi mensubu Ali Kıdık’tan geldi. Kıdık, “Havva anamızdan bugüne dek bütün kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun. Teröristler, terör seviciler, terörist diyemeyenler hariç. Biz ipleri koparmayız gerekirse keser atarız. Seçim ittifakı yaptık, teröristlerle anılma ittifakı yapmadık” mesajını paylaştı.

İmamoğlu’nun mesajına eleştiriler gelirken, Akşener de ortağı CHP’yi kırmayacak bir açıklama yaptı. Akşener, şu şekilde konuştu:

“Türkiye’de biz İYİ Parti olarak herkesin fikrini açıkça söyleyebileceği, eleştirilerini açık net ortaya koyabileceği, konuşmaktan korkmadığı bir Türkiye inşa etmeye çalışıyoruz. Dolayısıyla hem Sayın İmamoğlu’nun tweeti hem Yavuz Ağıralioğlu’nun tutumu kendi görüşlerini, bakış açılarını ortaya koyan yani hürriyetçilik ilkesi çerçevesi içinde değerlendirilmesi gereken iki bakış açısı. Sayın İmamoğlu’nun attığı tweeti bizim arkadaşlarımızın büyük bir çoğunluğu beğenmedi, fikirlerini ortaya koydular. Dolayısıyla ben de saygı duyuyorum.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.