İYİ Parti yeni bir ittifak kurma hazırlığında!

2023’te yapılacak olan seçimlere yönelik çalışmalar ve münakaşalar sürerken, kulislere bomba bir iddia düştü. Buna göre İYİ Parti üçüncü bir ittifak kurabilir. Hatta ittifaka katılacak öbür partiler bile belli.
Takip et
İYİ Parti yeni bir ittifak kurma hazırlığında!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

2023 Haziran’da yapılacak olan seçimlerin münakaşaları şimdiden başladı. Bunların başında da ittifaklar geliyor. Son yapılan genel ve yerel seçimde önemi ortaya çıkan ittifaklara bir yenisinin daha eklenebileceği öne sürüldü.

İYİ PARTİ BELİRSİZLİĞİ

Seçime 2 seneden fazla bir müddet varken AK Parti ve MHP’nin yarattığı Cumhur İttifakı’nda birçok şey netleşmişken, CHP ile İYİ Parti’nin başı çektiği Millet İttifakı’nda ise İYİ Parti ve HDP’nin konumu belirleyici olacak. HDP’nin açıkça olmasa da destek verdiği Millet İttifakı’nda, İYİ Parti’nin bu vaziyetten rahatsız olduğu bilinen bir gerçek.

ÜÇÜNCÜ İTTİFAK

Hal böyleyken kulislerde ‘yeni bir ittifak’ iddiası dolaşmaya başladı. Hürriyet’ten Abdulkadir Selvi bugünkü köşe yazısında bu konuyu kaleme alırken, İYİ Parti’nin başı çekeceği üçüncü ittifak iddiasında bulundu. Gelecek Partisi ile Tekrardan Refah Partisi’nin üçüncü ittifak seçeneğine sıcak baktıkları söylenirken, Meral Akşener’in bu seçeneğe ne yeşil ışık yaktığı, ne de kapıları kapattığı aktarıldı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.