İYİ Parti RTÜK Başkanı’na istifa çağrısı yaptı

İYİ Parti milletvekili Aytun Çıray, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin'i istifaya çağırdı. Çıray, "Şahin'in tutumu hukuka, yüksek değerlere ve vicdani ilkelere bağlı herkes için hakarettir. Bütün bu nedenlerle Şahin'i bir an bile zaman kaybetmeden onurlu bir istifaya davet ediyorum" dedi.

İYİ Partili Çıray, yaptığı yazılı açıklamada, son zamanda açıklamaları çokça konuşulan RTÜK Başkanı’nı eleştirerek istifa çağrısı yaptı.

TV ve radyo kanallarına verilen cezaları eleştiren Çıray, “RTÜK AKP iktidarları boyunca, Milletimizin en mühim haber ve eğlence kaynağı olan televizyon kanallarının AKP’nin bir propaganda mekanizmasına dönüştürülmesini kolaylaştıran bir rol üstlenmiştir” ifadelerini kullandı.

Çıray sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Şahin, son bir buçuk senede toplam iktidarın ‘muhalif’ olarak gördüğü kanallara 36 defa ceza kesmiş, buna karşılık yandaş kanallara sadece 2 defa en düşük ceza olan ‘uyarı’ yaptırımına karar vermiştir. Bu esasen ülkemizde can çekişmekte olan basın özgürlüğünün topyekun ortadan kaldırılması manasına gelmektedir.”

“İç savaş kışkırtıcılığını darbe karşıtlığı gerekçesiyle mazur gören bir zihniyet RTÜK’ün başında kalamaz. RTÜK Başkanı’nı derhal istifaya cumhuriyet savcılarını göreve davet ediyorum” diye RTÜK Başkanı’na istifa çağrısı yapan Çıray, “Sonuç olarak Şahin’in tutumu hukuka, yüksek değerlere ve vicdani ilkelere bağlı herkes için hakarettir. Tüm bu sebeplerle Şahin’i bir an bile zaman kaybetmeden onurlu bir istifaya davet ediyorum” diyerek konuştu.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı