İYİ Parti Lütfü Türkkan’ı grup başkanvekilliği görevinden aldı

Gelen son dakika haberine göre İYİ Parti şehit yakınına hakaret eden Lütfü Türkkan’ı Grup Başkanvekilliği görevinden aldı.
Takip et
İYİ Parti Lütfü Türkkan’ı grup başkanvekilliği görevinden aldı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İYİ Parti şehit yakınına hakaret eden Lütfü Türkkan’ı Grup Başkanvekilliği görevinden aldı.

LÜTFÜ TÜRKKAN OLAYI NEDİR?

İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, dün Bingöl’de şehit ağabeyi Tahir Gümren’e çok ağır şekilde küfür etti. Görüntülerin ortaya çıkması sonrası Türkkan’a büyük tepkiler verildi. Siyasilerin sert tepkilerinin ardından, sosyal medyada Lütfü Türkkan istifaya davet edildi.

15 Temmuz Derneği üyesi bir grup, İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı binası önünde toplanarak şehit yakını Tahir Gümren’e küfür eden İYİ Parti Milletvekili Lütfü Türkkan’ı protesto etti.

LÜTFÜ TÜRKKAN KİMDİR?

Lütfü Türkkan, 5 Şubat 1959’da İstanbul’da doğdu. Türkkan, İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Mimarlık Yüksek Okulu ve Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü’nde önlisans mezunu oldu. Daha sonra Makedonya Kiril Metodij Üniversitesi Türkoloji Bölümü’nü bitirdi. Lütfü Türkkan son olarak, Doce Golcev Üniversitesi Türkoloji Bölümü’nde yüksek lisans öğrenimi gördü.

Ticari yaşamına 1986 senesinde Kristal Cam firması ile başladı. 1992-1997 seneleri arasında Türkkan Uluslararası Nakliyat Firmasında Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevini sürdürdü. 1997 senesinde Bitkisel Ham Yağ üretmek üzere, Dilovası Organize Sanayi Bölgesinde TÜGMAD Türkkan Gıda Mad. San. ve Tic. A.Ş’yi kurdu.

Kocaeli Sanayi Odası Meclis Üyeliği ile Dilovası Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Üyeliğinde bulundu. Futbol Federasyonu Dış İlişkiler Komite Üyeliği, Bursaspor As Başkanlığı, Vardar Spor ve Karagümrükspor Başkanlığı yaptı. Rumeli Türkleri Kültür Dayanışma Derneği ve Rumeli Eğitim Vakfı’nda Başkanlık görevinde bulundu.

2011-2015 yıllarında MHP’den Kocaeli milletvekili olarak görev yaptı. Bu dönemde Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu üyesi oldu. MHP’de parti içi muhaliflerin yanında yer almış, ardından İYİ Parti’nin kurucularından oldu ve Genel İdare Kurulu’na seçildi. 5 Nisan 2018 tarihinde İYİ Parti Basın Yayın ve Medya’dan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak atandı. 24 Haziran 2018 tarihinde yapılan genel seçimlerde Kocaeli milletvekili seçildi. 27. dönemde Grup Başkanvekilliği’ne seçildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.