adplus-dvertising

İYİ Parti lideri Akşener: 1 haftada Türkiye’nin borcu 1 trilyon 920 milyar lira arttı

Partisinin haftalık grup toplantısında konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Geçen hafta burada konuşurken dolar 10.43’du. Bu sabah 13 lira. Bu Türkiye’nin borcu 1 haftada 1 trilyon 920 milyar lira arttı demek” dedi.
Takip et
İYİ Parti lideri Akşener: 1 haftada Türkiye’nin borcu 1 trilyon 920 milyar lira arttı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İYİ Parti lideri Meral Akşener’in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Geçtiğimiz Cumartesi günü Denizli’deydik. Söylenecek sözümüz var dedik, Denizli’nin sesini tüm Türkiye duysun dedik. Denizlili kardeşlerimiz de 29 Ekim Meydanı’na adeta aktılar. Denizli’de Türkiye’nin her yerinde yaşanan yoksulluğa, yokluğa, işsizliğe, adaletsizliğe artık yeter diyen bir millet refleksiydi. Milletin kurduğu bir partiyi dağıtmaktan, genel başkanını teneşire yatırmaktan bahseden Sayın Erdoğan’a ‘Dur bakalım’ diyen bir millet refleksiydi.

Denizli’deki kalabalığı gören bazı iktidar mensuplarını kaşıntı tutmuş. Dedikodu sıraları oluşmuş, panik rüzgarları Beştepe koridorlarında esmeye başlamış. Biz milletimizin arasındayız. Girilmedik sokak, çalınmadık kapı bırakmıyoruz. Milletimiz de bu gayreti görüyor bizimle yürüyor. Dedikoducu iktidara sözüm şudur: ‘Nazar etme ne olur çalış senin de olur.’

Milletimiz kararını çoktan vermiş. Sayın Erdoğan ve arkadaşları için yol görünmüş, bavulları toplama vakti gelmiş. Bu vesileyle Sayın Erdoğan’a iyi yolculuklar, emeklilik hayatında da başarılar diliyorum.

DOLARDAKİ ARTIŞ

Geçen hafta burada konuşurken dolar 10.43’du. Bu sabah 13 lira. Türkiye’nin borcu 1 haftada 1 trilyon 920 milyar lira arttı demek. 83 milyon vatandaşımızın her birinin cebinden 8 asgari ücret kadar para çıktı demek. Şu bol garantili projeler var ya o kasalara 450 milyar lira daha para girdi demek. Damat bakanın geçen yıl ülkemizi içeriye dolar ve altın cinsinden borçlandıran akıl dolu stratejik hamlesinin sonuçları bugün maalesef karşımızda.

Sayın Erdoğan önceki gün meseleyi yine başkalarının üzerine yıktı; ‘Kur faiz ve fiyat artışları üzerinden oyunları görüyoruz. Kurdaki yükselişi bahane ederek hiçbir mantıklı izahı olmayan fahiş fiyat artışları yapan fırsatçılara göz açtırmayacağız.’ Kardeşim ülkeyi yöneten sensin LPG’ye elektriğe, doğalgaza zam yapan ben miyim? Sensin sen. O Fırsatçı sen misin? Maden öyle o zaman şu ana kadar gereğini neden yapmadın? Çık gereğini yap milletin sırtına yapışmış keneler varsa ki var sök at.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.