İYİ Parti, HDP’nin kapatılmasına evet diyecek!

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, İYİ Parti’nin ‘HDP’nin kapatılması’ kararına tavrını açıkladı ve resti çekti. Türkkan, “Bu Şekilde bir kararı getirsinler meclise ‘evet’ diyeceğiz. Bizi sınamak için yapıyorlarsa hodri meydan” ifadelerini kullandı.
Takip et
İYİ Parti, HDP’nin kapatılmasına evet diyecek!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0
  • ​İyi Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, “HD
  • Türkkan, Akşener’in İmamoğlu’nun skandal tweeti için verdiği yanıtı zekice diyerek yorumladı ve “Sayın Meral Akşener, kurguyu bozdu. ” şeklinde konuştu.

İyi Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, dün gece KRT TV ekranlarında yayınlanan Şuandaki Zaman programına misafir oldu. Gündeme dair açıklamalarda bulunan Türkkan’a İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve HD

AKŞENER’İN İMAMOĞLU YANITI

Basın Mensubu Uğur Dündar, Türkkan’a sorusunda “Ekrem İmamoğlu’nun attığı tweet sonrası Cumhur İttifakı’nın nasıl yorumlayacağı az çok belliydi. Ve bunu Millet İttifakı’nı zayıflatmak için kullanacakları ortadaydı. Fakat sayın Meral Akşener, çok zekice bir yanıt vererek o kurguyu bozdu. Acaba İyi Parti’de bu şekilde vaziyetlerde bazı seslerin çıkmasını engelleyip, Akşener’in açıklamasına kadar beklemek mümkün olamaz mı?” ifadelerini kullandı.

TECRÜBE EKSİKLİĞİ VAR

Türkkan ise, İyi Parti’nin henüz 2,5 senedir Meclis’te olduğunu ve parti olarak tecrübesiz olduklarını ifade ederek şu cevabı verdi; “Arkadaşlarımız çok dikkatli davranıyorlar, bu biraz da siyasi sorumluluk bilinciyle de ilgili. Geliştikçe bu biraz daha oturacak. Takdir edersiniz ki 2.5 senedir Meclis’teyiz. Bu biraz da tecrübe eksikliğinden kaynaklanıyor. Hiçbir arkadaşımızın partinin genel gidişine zarar verme niyetiyle beyanı yoktur.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.