İtalyan Devi Milan Avrupa Kupasına Gidemeyecek!

İtalya'nın en büyük kulüplerinden birisi olan Milan, UEFA'nın Fair Play kurallarına uyum sağlamadığı için Avrupa'daki bütün kupalardan çıkartıldı.

İtalyan Devi Milan Avrupa Kupasına Gidemeyecek!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İtalya’nın önde gelen takımlarından birisi olan ve tüm dünyada birçok taraftarı bulunan AC Milan, UEFA’nın Finansal Fait Play kurallarına uyum göstermediği nedeniyle Avrupa kupalarında oynayamayacak. Geçen sezon ligi 6. olarak bitiren dev kulüp, UEFA Avrupa Ligi turnuvasında yer almayı garantilemişti.

Bir zamanların efsane takımı Milan, UEFA’nın aldığı kararın ardından Avrupa Ligi’ne katılamayacak. Kararın alınmasının ardından Milan’ın yerine Avrupa Ligi’nde top koşturacak takım da belli oldu. İtalya ligini 7. olarak bitiren Torino’ya beklenmedik bir şekilde Avrupa Ligi yolu gözüktü. Milan 2015-18 yılları aralığında Finansal Fair Play kurallarına uymadığı gerekçesiyle CAS tarafından yargılanıyordu.

ESKİ MİLAN’DAN ESER YOK

Bir zamanların efsane kulübü Milan, şimdilerde kötü futbolunun yanına yönetimsel beceriksizlikleri de ekledi. Oysa Milan’ın geçmişi büyük başarılardan oluşuyor. 18 Serie A şampiyonluğu, 7 Italy Super Cupa, 7 Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğu ve 5 UEFA Super Cupa şampiyonluğu bulunuyor. 90’ların başından 2007 yılına kadar rakiplerini korkutan bir kadroya sahip olan Milan’ın elinde Dida, Stam, Nesta, Cafu, Maldini, Gattuso, Pirlo, Seedorf, Kaka, Crespo ve Shevchenko gibi yıldız futbolcular bulunuyordu.

Yiğit Nail Çiğdem
yigitnailcigdem@haber.com

Yiğit Nail Çiğdem 1993 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Yiğit, Nişantaşı Üniversitesi’nde yüksek lisansını tamamladı. Gündemi her alanda yakından...

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.