İtalya’da mezarlıklar doldu, Ölüleri gömecek yer bulamıyorlar

Palermo’da Kovid-19 kurbanlarının defnedildiği mezarlıkta yer kalmadı. Halk bu vaziyetten dolayı zor günler geçirirken yerel halktan bir kadın annesinin cenazesini evinin salonunda tutmak mecburiyetinde kaldığını açıkladı.
Takip et
İtalya’da mezarlıklar doldu, Ölüleri gömecek yer bulamıyorlar
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İtalya’nın Sicilya Adası’nda bulunan Palermo şehrinde koronavirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle yaşamını yitirenlerin defnedildiği mezarlıkta neredeyse yer kalmadığı bildirildi. İtalyan Giusy La Mantia vefat eden annesinin tabutunu 10 gündür evinin salonunda tutmak mecburiyetinde kaldı.

İtalya’nın Sicilya Adası’nda bulunan Palermo şehrinde koronavirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle yaşamını yitirenlerin defnedildiği mezarlıklar doldu. Yetkililer, mezarlıkta yer kalmadığı bildirdi. Şehirde yaşayan ve 19 Şubat’ta annesini koronavirüsten kaybeden Giusy La Mantia, mezarlık yetkililerinin kendisine yer olmadığı için cenazeyi evde tutması tavsiyesinde bulunduğunu açıkladı.

“HAYSİYETLE ÖLMENİZE BİLE İZİN VERİLMİYOR”

Başından geçen trajik olayı basına anlatan Giusy La Mantia, “Bu vaziyetin en fazla bir iki gün süreceğini düşündük. Ailem öbür mezarlıklarda depolama gibi çeşitli çözümler önerdi. Fakat acil vaziyet sebebiyle bunun mümkün olmadığı belirtildi. Hiç bir mezarlıkta yer yok. Bu kentte haysiyetle ölmenize bile izin verilmiyor” diyerek konuştu.

İtalya’da mezarlıklar doldu, Ölüleri gömecek yer bulamıyorlar

25 SENEDEN ESKİ MEZARLAR BAŞKA YERE TAŞINACAK

Avrupa ülkelerinde olduğu gibi Sicilya’nın Palermo şehrinde de 20-25 sene sonra aynı mezarların tekrardan kullanılmasının gündeme geldiği ifade edildi. Palermo Belediye Başkanı Leoluca Orlando geçen ay yaptığı açıklamada, 20-25 sene sonra aynı mezarların tekrardan kullanılmasının gündeme olduğunu açıklamıştı.

İTALYA’NIN KORONAVİRÜS BİLANÇOSU

Ülkede son 24 saatte yapılan 339 bin 635 testte 22 bin 865 kişiye Kovid-19 teşhisi konuldu. Ülkede yılbaşından beri en yüksek sayı kaydedildi. Salgının başlamasından beri geçen bir senede toplam vaka sayısı 2 milyon 999 bin 119’a ulaştı.

İtalya’da aktif Kovid-19 hasta sayısı 446 bin 439’a, yoğun bakımdakilerin sayısı da 2 bin 475’e yükseldi. Yaşamını kaybedenlerin sayısı 339 artarak, 98 bin 974’e, iyileşenlerin sayısı ise 13 bin 488 artışla 2 milyon 453 bin 706’ya yükseldi.

İtalya’da mezarlıklar doldu, Ölüleri gömecek yer bulamıyorlar

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.