adplus-dvertising

İtalya’da koronavirüs tedbirleri halkı isyan ettirdi! Esnaf ayaklındı “Özgürlük istiyoruz”

İtalya'da koronavirüs salgını sonrası ülkede çok virüs ile mücadele için çok sert tedbirler alındı. Tedbirlerden şikayetçi olan ve bunalan halk protesto gösterileri yaptı. Polisle karşı karşıya gelen işletme sahipleri ise "Özgürlük istiyoruz" diye bağırdı.
Takip et
İtalya’da koronavirüs tedbirleri halkı isyan ettirdi! Esnaf ayaklındı “Özgürlük istiyoruz”
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İtalya’da Draghi hükümeti Kovid-19 önlemleri sebebiyle protesto edildi

İtalya’da küçük işletme sahipleri, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri nedeniyle kapalı olan işletmelerinin tekrardan açılması talebiyle Roma’da, Mario Draghi liderliğindeki hükümeti protesto etti.

Başbakanlık sarayı Chigi yakınlarındaki San Silvestro meydanında yoğun yağışa karşın toplanan ortalama 1000 kişi, “Ben (dükkanımı) açıyorum” sloganıyla son bir haftada başkentte ikinci protesto mitingini gerçekleştirdi.

Yoğun güvenlik tedbirleri alınan protesto için başbakanlığa çıkan bütün yollar, güvenlik kuvvetlerince kapatıldı.

Protesto esnasında, Başbakan Draghi ve hükümeti aleyhinde sloganlar atılırken, göstericiler sık sık “Özgürlük özgürlük” diyerek bağırdı.

Protestocular yeterli mali destek alamamaktan ve uzun süredir işletmelerinin faaliyetlerinin durdurulmuş olmasından şikayet etti.

Bazı göstericilerin, polise, meşale, şişe, taş ve ses bombaları attığı gözlendi.

Protesto esnasında güvenlik kuvvetleriyle, göstericiler arasında zaman zaman gergin anlar meydana gelirken, bazı noktalarda küçük çaplı arbedelerin meydana geldiği görüldü.

Olaylar daha çok büyümeden protestocu grup dağıldı.

İtalyan basınında çıkan haberlerde de bu protestoya katılmak üzere farklı şehirlerden Roma’ya doğru yola çıkan pek çok otobüsün de başkentin girişinde durduruldukları söylendi.

İTALYA’DA SON VAZIYET

İtalya’da son 24 saatte Kovid-19’dan 358 kişi yaşamını yitirdi

İtalya’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında yaşamını yitirenlerin sayısı, son 24 saatte 358 artarak 114 bin 612 oldu.

Sağlık Bakanlığının günlük açıkladığı verilere göre, ülkede son 24 saatte yapılan 190 bin 635 testte 9 bin 789 kişiye Kovid-19 tanısı konuldu. Böylece salgının başladığı geçen sene şubattan bu yana toplam vaka sayısı 3 milyon 779 bin 594’e ulaştı.

Ülkede aktif Kovid-19 hasta sayısı 524 bin 417’ye geriledi.

Yaşamını kaybedenlerin sayısı ise 358 artarak, 114 bin 612’ye yükseldi.

İyileşenlerin sayısı ise 18 bin 10 artışla 3 milyon 140 bin 565’e ulaştı.

Kovid-19’a karşı yaygın aşılama kampanyasının 27 Aralık 2020’de başladığı ülkede aşılananların sayısı 13 milyon 125 bin 458 oldu. Aşılananların 3 milyon 952 bin 644’ünü ikinci dozu alanlar yarattı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.