İtalya’da corona virüsü sebebiyle Venedik karnavalı iptal edildi

Çin’in Wuhan kentinde görüldükten sonra hızla dünyaya yayılan ve pek çok kişinin ölümüne sebep olan Corona virüsü şimdi de İtalya’yı vurdu. Toplam 133 kişide virüs tespit edilmesinin ve 2 kişinin virüs nedeniyle yaşamını kaybetmesinin ardından İtalya Venedik Karnavalı’nı iptal etme kararı aldı.

İtalya’da ülkenin endüstri bölgeleri olan Lombardiya ve Veneto’da 133 Corona virüsü vakası tespit edilirken, şu ana kadar 2 kişi yaşamını yitirdi. Ülkedeki toplam vaka sayısının giderek artacağı beklentisi de gelen bilgiler arasında.

90 vakanın bulunduğu Lombardiya’nın, şimdiye kadar en çok etkilenen bölge olduğu biliniyor. Okulların ve üniversitelerin süresiz biçimde tatil edildiği bölgede tüm spor etkinlikleri de iptal edildi. İtalyan yetkililer bu bölgede yaşayan halka zorunlu kalmadıkça evlerinden çıkmamaları çağrısında bulundu. Bunlara ek olarak ülkenin üretiminin yüzde 30’unu karşılayan Lombardiya ve Veneto bölgelerinde şirketler de çalışanlarını süresiz izne çıkardı.
Venedik Karnavalı’nın da iptal edildiği açıklandı

İtalya’da corona virüsü sebebiyle Venedik karnavalı iptal edildi

İtalya’nın aldığı önlemlere bu sabah bir yenisi daha eklendi ve yetkililer turizm açısından ülkede son derece önemli bir yere sahip olan Venedik Karnavalı’nı iptal ettiklerini duyurdu. Normal şartlarda Salı gününe kadar sürmesi planlanan karnaval, Veneto Valisi Luca Zaia tarafından yapılan açıklamayla bu akşamdan başlamak üzere karnaval için organize edilen tüm etkinliklere son verilerek erkenden bitirildi. Venedik Karnavalı her yıl on binlerce turisti şehre çekiyordu.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı