adplus-dvertising

İtalya’da 4’ü Türk 7 kişiyi taşıyan kayıp helikopteri arama çalışmaları sürüyor

İtalya’nın Lucca şehrinden kalktıktan sonra kaybolan ve içinde 4 Türk’ün de bulunduğu helikopteri arama kurtarma çalışmaları, yerel saatle 07.00’de tekrardan başladı.
Takip et
İtalya’da 4’ü Türk 7 kişiyi taşıyan kayıp helikopteri arama çalışmaları sürüyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İtalya’da 9 Haziran’da Toskana bölgesine bağlı Lucca şehrindeki Capannori Tassignano Havalimanından kalkan ve içinde 4’ü Türk 7 kişinin bulunduğu helikopterin Modena civarında radar temasının kesilmesinin sonrasında başlatılan arama çalışmalarında 2. güne girildi. Treviso’daki bir temizlik kağıdı imalat tesisine gitmek üzere havalanan helikopter için gece yarısına kadar yürütülen arama çalışmalarında netice alınamadı. Çalışmalar, bugün yerel saatle 07.00 sıralarında Hava Kuvvetleri ve Modena Valiliği koordinasyonunda tekrardan başladı. Helikopterden alınan en son sinyaller, dronelar, Alpler Kurtarma Ekipleri, İtalya Hava Kuvvetleri, itfaiye, polis ve sivil savunma ekiplerinin yoğun çabaları ile yürütülen çalışmalarda şu ana kadar helikoptere dair herhangi bir iz bulunamadı. Öte Yandan helikopterden acil vaziyet sinyali gelmediği söylendi.

İtalya’da 4’ü Türk 7 kişiyi taşıyan kayıp helikopteri arama çalışmaları sürüyor

Helikopterde Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri’nin Tissue Italy Network tarafından gerçekleştirilen kağıt teknolojileri fuarı için İtalya’da bulunan 4 çalışanı, 2 Lübnan vatandaşı ve İtalyan pilot bulunuyordu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.