adplus-dvertising

İtalya, Rus hükümetinin önde gelen unsurlarıyla bağlantılı lüks yata el koydu

İtalya hükümeti, Rus hükümetinin önde gelen unsurlarıyla bağlantılı olduğu gerekçesiyle Carara şehri limanında demirli ortalama 700 milyon dolar değerindeki lüks bir yata el koydu.
Takip et
İtalya, Rus hükümetinin önde gelen unsurlarıyla bağlantılı lüks yata el koydu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İtalya Maliye Bakanlığından yapılan açıklamada, Bakan Daniele Franco’nun emri üstüne Carara limanında demirli olan “Şehrazat (Scheherazade)” adlı yata polis ekiplerince el konulduğu bildirildi. Ortalama 700 milyon dolar değerindeki lüks yatın kime ait olduğu belirtilmezken, “Rus hükümetinin önde gelen unsurlarıyla bağlantılı” olduğu ifade edildi. Yatın öte yandan yetkililer tarafından uzun zamandır takipte olduğu aktarıldı.

140 metrelik lüks yat, Eylül ayından bu yana İtalya’nın Marina di Carrara limanında bakımdaydı. Yat, iki helikopter pistine sahip ve 18 konuk, 40 mürettebat ağırlayabiliyor.

Yatın Putin’e ait olduğu ileri sürülmüştü

Rusya’nın önde gelen muhalif ismi Alexei Navalny tarafından kurulan bir örgüt, Mart ayında söz konusu yatın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e ait olduğuna dair delillerin bulunduğu söylenen bir rapor yayınlamıştı. Kremlin’den ise iddiaya dair bir açıklama gelmemişti.

Öte yandan, İtalya, ülkeye düzenli olarak tatile gelen ve birçok mühim noktada mülk satın alan Ruslara ait değeri 900 milyon Euro’yu aşan villa ve yatlara Nisan ve Mayıs aylarında el koymuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.