adplus-dvertising

İsviçre’deki müzayedede 228,31 karatlık elmas yaklaşık 19 milyon dolara alıcı buldu

Christie’s Müzayede Evi tarafından Cenevre’de gerçekleştirilen açık artırmada 228,31 karatlık The Rock (Kaya) adlı elmas 18 milyon 767 bin 214 dolara alıcı buldu. The Rock şuana kadar bir müzayedede satılan en büyük beyaz elmas oldu.
Takip et
İsviçre’deki müzayedede 228,31 karatlık elmas yaklaşık 19 milyon dolara alıcı buldu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İsviçre’nin Cenevre kentindeki Four Season Hotel des Bergues’te Christie’s Müzayede Evi tarafından gerçekleştirilen Magnificent Jewels Müzayedesinde satışa sunulan 228,31 karatlık olağanüstü elmas The Rock (Kaya), 18 milyon 767 bin 214 dolara alıcı buldu. Christie’s Müzayede Evi’nin alacağı satış komisyonlarıyla beraber elmasın alıcısına 21 milyon 895 bin 121 dolara mal olduğu açıklandı.

Müzayedeyi yöneten Christie’s Cenevre Mücevher Bölümü Başkanı Max Fawcett yaptığı açıklamada, armut biçimli ve mükemmel bir simetriye sahip olan The Rock için “Şuana kadar bir müzayede satışa çıkarılan en ender mücevherlerden biri” tanımını yaptı.

Magnificent Jewels müzayedesinde, Harry Winston, Cartier, Van Cleef & Arpels gibi en meşhur mücevher evlerinden tarihi ve modern dönemlere ait en seçkin mücevherler satışa sunulurken, The Rock elması müzayedenin en kıymetli parçası olarak dikkat çekti.

Dünyaca meşhur Fransız mücevher şirketi Cartier tarafından üretilen armut biçimli bir elmas olan The Rock mükemmel cilaya ve simetriye sahip. Ağırlığı 61,3 gram, boyutları 5,4 3,1 santimetre olan The Rock G renginde ve VS1 berraklığında. Elmasın öte yandan Amerika Gemoloji Enstitüsü tarafından düzenlenmiş “D’den Z’ye renk aralığındaki mevcut en büyük armut biçimli elmas” olduğunu ifade eden bir raporu bulunuyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.