adplus-dvertising

İsveç’te polis koruması altında Kur’an-ı Kerim yaktılar!

İsveç’in Linköping şehrinde bir skandal yaşandı. Danimarkalı aşırı sağcı Sıkı Yön (Stram Kurs) lideri Rasmus Paludan, polis koruması altında Kur’an-ı Kerim yaktı. Farklı Renkler Partisi Genel Başkanı Mikail Yüksel, olayla alakalı olarak “Bu nasıl bir akıl tutulması anlamış değilim.” şeklinde konuştu.
Takip et
İsveç’te polis koruması altında Kur’an-ı Kerim yaktılar!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 1

Danimarkalı aşırı sağcı Sıkı Yön (Stram Kurs) lideri Rasmus Paludan, skandal olay öncesi polis eşliğinde Müslümanların yaşadığı bölgede halka açık bir alana geldi.

TEPKİLERE ALDIRIŞ ETMEDEN YAKTI

Elindeki Kur’an-ı Kerim’i yere bırakan Paludan, tepkilere aldırış etmeden çakmakla tutuşturduğu Kur’an’ı Kerim’i yaktı. Meydanda toplanan ortalama 200 kişilik grup, Paludan’a tepki gösterdi.

ALANDA OLAYLAR ÇIKTI

Grup, ırkçı liderin provokasyonuna izin verilmemesi için polise çağrıda bulundu.

Polisin çağrıları geri çevirmesi üstüne alanda olaylar çıktı. Grup, yolu trafiğe kapatırken, polise de taşlarla saldırdı.

İsveç’te polis koruması altında Kur’an-ı Kerim yaktılar!

“BU NASIL BİR AKIL TUTULMASI ANLAMIŞ DEĞİLİM”

Farklı Renkler Partisi Genel Başkanı Mikail Yüksel, ırkçı İslam düşmanı Paludan’ın yoğun polis koruması altında İsveç’in değişik şehirlerinde Kur’an-ı Kerim yakma provokasyonlarına devam ettiğini belirtti.

Yüksel, özellikle Müslümanların yaşadığı mahalleleri ve cami yakınlarını seçen Paludan’a izin verildiğini söyleyerek, şu görüşleri dil getirdi:

“İnsan hakları, din ve vicdan özgürlüğünü en yüksek perdeden savunan İsveç’te polis koruması altında Müslümanların mahallerinde Kur’an yakılıyor. Polis, gözlerinin önünde kutsal kitaplarının yakılmasını sağduyuyla seyretmesi için Müslümanlara çağrı yapıyor. Bu nasıl bir akıl tutulması anlamış değilim.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (1)
Yalcin
15 Nisan 2022, 16:11 tarihinde yazildi

Demokratik hakmis göye. Bunlarin bu kokusmus anayasa kitapcigini yakmak lazim bakalim ozamanda isvec polisi ayni taviri sergilermi. E demokratik haklar nasilsa. Bu pislik herifin sonuda Lars Wilks gibi olur, bi yerde geberir bi gun.

  • Cevapla
  • 0