İsveç’te eski belediye başkanı şimdi çöpçülük yapıyor!

İsveç’in en büyük ikinci kenti Gothenburg’un eski Belediye Başkanı Ann-Sofie Hermansson 2018 senesinde belediye başkanlığını bırakmasının sonrasında bir firmada çöp toplayıcı olarak işe başladı. Hermansson, yeni işinin kendisi için iyi bir çözüm olduğunu belirtti.
Takip et
İsveç’te eski belediye başkanı şimdi çöpçülük yapıyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İsveç’in en büyük ikinci kenti konumunda bulunan Gothenburg’un 2016’dan 2018’e kadar belediye başkanlığını yapan ve 2018 senesinde başarısız bir seçim kampanyasının sonrasında başkanlığa veda eden eski Belediye Başkanı Ann-Sofie Hermansson, kendisi gibi eski belediye başkanlarının aksine danışmanlık yahut firmada yöneticilik yerine, çöp toplayıcısı olmayı tercih etti.

“BENİM İÇİN İYİ BİR ÇÖZÜM”

İnsanların kendisini çöp toplarken gördüklerinde şaşırdıklarını fakat kirasını ödemesi gerektiğini söyleyen 56 yaşındaki Hermansson, “İnsanlar ara sıra bana burada ne işim olduğunu soruyor ama bu benim için iyi bir çözüm. Kirayı ödemem gerekir” şeklinde konuştu.

“İŞİMİ SEVEREK YAPIYORUM”

Hermansson, günün sonunda epey yorgun olduğunu buna karşın ama işini sevdiğini ve geceleri rahat uyuduğunu dile getirdi. Siyasi yaşamının oldukça yoğun geçtiğini sözlerine ekleyen Hermansson, “En azından kimse beni üzmüyor” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.