İstiklal Caddesi’nde maske takmayanlara ceza kesildi!

İstiklal Caddesi'nde maskesiz dolaşan 8 kişiye para cezası uygulandı. Ceza kesilen vatandaşlardan biri cezayı ödeyecek parası olmadığını belirtti, bir vatandaş da polise itiraz ederek sokakta maskesiz yürümenin yasak olmadığını iddia etti.
Takip et
İstiklal Caddesi’nde maske takmayanlara ceza kesildi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Koronavirüsü salgını sebebiyle geçtiğimiz hafta sonu uygulanan 3 günlük sokağa çıkma yasağının sona ermesinin sonrasında, İstiklal Caddesi’nde yoğunluk yaşanmaya başladı. Uzun süredir sessizliğe gömülen caddede pazartesi başlayan hareketlilik hafta boyunca devam etti.

İstiklal Caddesi’ndeki kalabalığa tepki gösteren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından “İstiklal Caddesi, bugün iyi bir görüntü vermedi. Bu kadar insan girmesi için çok erken. Günlük hayattan her fotoğraf, Türkiye günlük koronavirüsü tablosuna destek vermeli. Evde kalmaya çalışalım. Çıkarsak maske kullanalım, sosyal mesafe kuralına uyalım” diyerek yazdı.

ZABITA CADDE GİRİŞİNDE MASKE DAĞITIYOR

Polis ekipleri, İstiklal Caddesi’nde denetimleri sıklaştırırken, sık sık anons yaparak vatandaşların sosyal mesafe kuralına dikkat etmesi yönünde uyarılarda bulundu. Beyoğlu Belediyesi zabıta ekipleri de İstiklal Caddesi girişi ve Galatasaray Meydanı’nda stant kurarak, vatandaşların ateşini ölçüp, maske dağıttı.

SOKAKTA MASKESİZ DOLAŞMANIN YASAK OLMADIĞINI SAVUNDU

Koronavirüsüyle mücadele kapsamında yapılan bütün uyarılara karşın caddede maskesiz dolaşan 8 kişi, polis tarafından durdurularak haklarında cezai işlem uygulandı.

Umumi Hıfzıssıhha Yayasına muhalefet ettikleri gerekçesiyle ceza kesilen vatandaşlardan biri polise itiraz ederek maskesiz yürümenin yasak olmadığını savundu.

Polis, “Sokakta maskesiz yürümek bu yasaklara dahil değil” değil diyerek itirazda bulunan kişiye “Sokaklarda değil, İstiklal Caddesi ve Taksim Meydanı’nda var” diyerek yanıt verdi.

Cezayı ödeyecek parası olmadığını ifade eden bir vatandaş ise, “Ben bir aydır bin lira para alamadım. Maskemi alıp geleyim, ben çalışmıyorum. Ben bin lira min lira ödeyemem” diyerek konuştu.

Söz konusu olay sosyal medyada da münakaşa konusu oldu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.