adplus-dvertising

İstiklal bombacısının boğazı neden sıkıldı? Güvenlik uzmanları açıkladı

İstiklal Caddesi’nde meydana gelen bombalı saldırıda 6 kişinin ölümüne, 81 kişinin de yaralanmasına sebep olan terörist saklandığı evde başarılı bir operasyonla yakalandı. Kadın teröristin operasyon sırasında boğazının sıkıldığına dair kareler dün akşam bir canlı yayında söz konusu edildi.
Takip et
İstiklal bombacısının boğazı neden sıkıldı? Güvenlik uzmanları açıkladı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İstiklal Caddesi‘nde meydana gelen 6 kişinin öldüğü, 81 kişinin de yaralandığı bombalı terör saldırısıyla ilgili İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin çalışması sürüyor. Caddeye bombayı bırakan kadın terörist Ahlam Albashir dün sabaha karşı Küçükçekmece’de saklandığı evde kıskıvrak yakalandı.

ÇOK SAYIDA GÖZALTI VAR

Ekipler, saldırıyla ilgili şu ana kadar çoğu Suriyeli, 37’si yabancı uyruklu 48 şüpheliyi yakaladı. Ekiplerin terör saldırısıyla ilgili operasyonları devam ederken, gözaltına alınan şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürüyor.

TERÖRİSTİN BOĞAZI NEDEN SIKILDI?

Güvenlik ve terör uzmanları bu durumun, teröristin ilaç içip intihar etmesini önlemek ya da küçük şifre kağıtlarını yutmasını engellemek için yapılabileceğini belirtti.

EMEKLİ JANDARMA KURMAY ALBAY EAY GÜÇLÜER’DEN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

Yakalanan kadının ideolojile hareket etmediğini Avrupa’ya yerleştirilme vaadiyle hareket ettiğine değinen Güçlüer, “Terör örgütlerin diğer suç örgütlerinden ayıran temel motivasyon ideolojidir. Terörist hedef aldığı siyasal sistemi bütün sorunların kaynağı olarak görür. Kafasındaki sisteme kavuşmak için gerekirse kendini feda eder. İdeolojik bağlantısı olmayan birine yaptırmazsınız. İdeolojik kurguyu bir kenara atarsanız örgüt çözülür. O yüzden buna izin vermezler. Pek niye böyle yapıyorlar? Üst akıl tarafından taşeron olarak kullanıldığının en büyük göstergesidir. ” dedi.

İstiklal bombacısının boğazı neden sıkıldı? Güvenlik uzmanları açıkladı

“Üst akıl daha fazla işin içinde”

Emperyalist ülkelerin terör örgütlerinden eskisi gibi bekledikleri kapasiteyi bulamayınca daha fazla işin içine girmek zorunda kaldıklarını savunan Güçlüer, o yüzden bu kadının infaz edilmesi kendilerinin açığa çıkmasını önleyici bir faktör olduğunu söyledi. Güçlüer, konuşmasına şöyle devam etti:

“Önceden terör örgütlerine kapasite yaratılıp bu kapasite onların emrine verilip eylem yaptırılırdı. Artık devletin terörle mücadelede geldiği seviye o kadar güçlü bir hale geldi ki bunlar o kapasiteye ulaşamıyorlar. O yüzden üst akıl bunların içine girdi. Nasıl Ukrayna’da Amerika ve İngiliz özel kuvvetlerinin Ukrayna güçlerinin arasına girip paralı askerlerle Ruslar’a nasıl sardırıyorlar. Bunların elemanları da aynen bu şekilde Kobani’de eğitimi kim veriyor. Amerika veriyor. Çok net.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.