İşte Türkiye’nin Sorumluluğundaki IŞID’lilerin Görüntüsü

ABD Başkanı Donald Trump’ın sorumluluğu Türkiye’de dediği Suriye’deki IŞID’lilerin görüntüsü ortaya çıktı. Görüntülerde cezaevlerinde yoğunluk dikkat çekiyor.

İngiltere’nin önde gelen basun kuruluşlarından The Times’ın muhabiri Anthony Loyd, Suriye’deki cezaevlerinde bulunan IŞİD’liler ile alakalı kapsamlı bir haber yaptı. Geride bıraktığımız hafta içinde paylaşılan makalede ABD Başkanı Trump’ın, “Vergi mükelleflerimize yük oluyor” dediği IŞİD’li mahkumların kaldıkları yerleri, özel çekim görüntülerle ortaya çıkardı.

5 BİN KİŞİ BİR HAPİSHANEDE

Loyd, “5 bin IŞİD’linin kaldığı saatli bomba hapishanesi” başlığını yazarken, cezaevlerinde aşırı bir kalabalık olduğu bildirildi. Loyd’un haberinde cezaevinin ülkenin kuzey tarafından olduğu bildirildi. Haberde, “Bunlar IŞİD’in yenilenleri: 5 bin erkek aynı cezaevinde. İçlerinde İngiliz, Fransız, Belçikalı ve ABD’li de bulunuyor. Tamamı IŞİD’in liderinin çağrısına uyup Suriye ve Irak’a geldiler ve tamamı geçen sene hepten yenildi” sözleri kullanıldı.

SORUMLULUK TÜRKİYE’DE

Pazar günü ABD Başkanı Donald Trump ile Cumhurbaşkanı Erdoğan bir telefon görüşmesi yapmış ve bu görüşmenin sonrasında ABD Başkanı, bölgedeki Amerikan askerlerini geri çekme kararı vermişti. Bu kararı, “Bölgede bizim vergi mükelleflerimize yük olan IŞİD’li mahkumların sorumluluğu artık Türkiye’dedir” sözleri kullanılmıştı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı