İşte Davutoğlu’nun Yeni Partisinin Yol Haritası!

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Manisa'da yaptığı toplantıda yeni partinin yol haritasını destekçileriyle paylaştı.
İşte Davutoğlu’nun Yeni Partisinin Yol Haritası!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Manisa’da düzenlenen programla kuracağı partinin yol haritasını açıkladı. Yeni hareketin doğru temelde ve en kapsamlı şekilde yapılması için görüşmeler yaptıklarını belirten Davutoğlu, “İlk isteğimiz korku duvarını aşmak, ümidi ve heyecanı ayağa kaldırmak” diye konuştu.

Eski Başbakanı Ahmet Davutoğlu, Manisa’da düzenlenen ‘Manisa Dostları Platformu’ toplantısında açıklamalarda bulundu. Türkiye’de bir korku ikliminin yaratıldığını anlatan Davutoğlu, “Öyle bir korku iklimi var ki bazı yakın dostlarımız bile ‘söylediğiniz doğru ama bizi bir müddet mazur görseniz’ diyor. İleride tarih bizi mazur görecek mi? İlk isteğimiz bu korku duvarını aşmak, ümidi ve heyecanı ayağa kaldırmak. Tüzüğümüz her kesimden vatandaşımızı kapsayacak” ifadelerini kullandı.

AK PARTİ’LİLERE MEYDAN OKUDU

Kendisine eleştiriler yönetlen AK Parti’lilere de seslenen Ahmet Davutoğlu, “Bir grup, o dönemdeki AK Parti’nin başarılarını bir yere yazarken tüm başarısızlıklar da bize yazıyor, bir başka grup ise ‘AK Parti’yi eleştiriyoruz’ deyip bizi eleştiriyor. Ben buradan iki gruba da sesleniyorum, biz hür ve özgür platformda konuşmaya hazırız, yorumcular bizi konuşuyorlar ama bizim her şeyi konuşacak yüreğimiz var. Yüreği olan karşımıza çıksın” diye konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.