İstanbul’un Göbeğinde İlkokul Kaydı Kuyruğu!

Galatasaray İlkokulu önünde uzun kuyruklar oluşturan veliler çocuklarını bu güzide eğitim yuvasına kaydettirmeye çalışıyor.

İstanbul’un Göbeğinde İlkokul Kaydı Kuyruğu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Okullar kapanalı henüz birkaç gün olmasına karşın velileri yeni yılın heyecanı sardı. Çocuklarını iyi eğitim alabilecekleri bir okula göndermek isteyen veliler okullara akın etti. Sadece İstanbul’un değil Türkiye’nin en güzide eğitim kurumlarından biri olan Galatasaray İlkokulu tercih edilen yerlerin başında geliyor.

Çocuklarını bu okula kaydettirmek isteyen veliler sabahın erken saatlerinde okulun önünde uzun kuyruklar oluşturarak beklemeye başladı. Okul ön kayıt yaptıran adaylar arasından piyango usulü ile çekiliş yapacak ve az sayıdaki öğrenci bu şekilde okula kaydını yaptırabilecek. Kazanan öğrencilerin isimleri 3 Temmuz günü okulun internet sitesinden açıklanacak ve veliler bu süreçte kayıt yaptırabilecek.

HEP EYLEMLERLE ANILIYORDU

Çocuklarını bu okula kaydettirmek isteyen veliler kurumun İstiklal Caddesi’ndeki binası önünde kuyruğa girdi. Yoldan geçenler ve çevre esnaf durumu şaşkın gözlerle izledi. Bilindiği gibi Galatasaray Lisesi ve ilkokulunun bulunduğu yerleşkenin önü toplumsal eylemlerin merkezi haline gelmişti. Özellikle Cumartesi Anneleri’nin burada yaptığı eylemler uzun süre Türkiye gündemini meşgul etmişti. Aynı alan şimdilerde çocuklarına iyi bir gelecek sunmak isteyen velilerin oluşturduğu kuyruklarla gündeme geldi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.