İstanbul’u yönetecek isim Ali Yerlikaya oldu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı görevini İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’nın vekaleten idare edeceği belli oldu. Ekrem İmamoğlu’nun mazbatası seçimde usulsüzlük gerekçesi ile iptal edilmişti. Detayları haberimizde ele aldık.


İstanbul’u yönetecek isim Ali Yerlikaya oldu

YSK’nın tarihi bir kararı ile İstanbul’da seçimlerin yenileceğini sizlere söylemiştik. 23 Haziran’da tekrar yapılacak İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerine kadar İstanbul’u kimin yöneteceği merak ediliyordu. İstanbul seçimlerinde tespit edilen usulsüzlük sebebiyle Ekrem İmamoğlu’na verilen mazbata iptal edilmiş ve seçimin yenilenmesine karar verilmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’un açıklamaları ile birlikte İstanbul’u idare edecek ismin Ali Yerlikaya olduğu az önce açıklandı.

İSTANBUL VALİSİ VEKALET GÖREVİNİ DEVRALDI

İstanbul’da birçok kez verdiği kararlar ile başarılara imza atan Ali Yerlikaya, İstanbul’u yönetecek isim oldu. 23 Haziran’da yapılacak seçimlerden sonra belediye başkanı koltuğuna oturacak isim belli olana kadar İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı görevini vekaleten Ali Yerlikaya yapacak. 1989 yılında İstanbul Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun olduktan sonra İşçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı görevine başladı. Mezun olduğu günden itibaren kamu alanında çalışmaktadır.

4 ÇOCUK BABASIDIR

İçerisinde bulunduğumuz 2019 yılında 51 yaşına basacak olan Ali Yerlikaya, 4 çocuk babasıdır. İstanbul’dan önce Gaziantep Valisi olan Yerlikaya, daha öncesinde de birçok bakanlıkta görev alarak kutsal görevini yerine getirmeye çalışmıştır. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya sosyal medya hesaplarından İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı görevini vekaleten idare edeceğine dair bir bilgiyi henüz paylaşmadı fakat resmi kaynaklara göre Yerlikaya’nın İstanbul’u yöneteceği belirtildi.

Yazar: Aykut Bilir

Aykut Bilir
Aykut Bilir, 1981 senesinde Manisa'da dünyaya geldi. Bilir, eğitim hayatını Boğaziçi Üniversitesi'nde tamamlamıştır. Üniversite yıllarının ardından çeşitli mecralarda yazıları yayınlanan Aykut Bilir, günümüzde internet gazeteciliğine yönelik görsel ve yazılı materyaller içeren haberler yapmaktadır.

İlginizi Çekebilir

ABD’nin flaş İstanbul uyarısı: Bu durumu not ettik

ABD’nin flaş İstanbul uyarısı: Bu durumu not ettik

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Morgan Ortagus ve Kongre üyeleri İstanbul'da usulsüzlük nedeniyle iptal edilen seçimler hakkında Türkiye'yi uyardı. Bu durumu not ettikleri söyleyen ABD'li yetkililer, Türkiye'ye seçim ipuçları verdiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.