İstanbulluyu Canından Bezdirdi, İşte Köprünün Son Hali!

Çalışma nedeniyle 4 şeridi iptal edilen FSM Koprüsü’ndeki durum havadan görüntülendi. İstanbullunun trafik çilesi 1,5 daha sürecek.

İstanbulluyu canından bezdiren trafik, FSM Köprüsü’ndeki onarım nedeniyle kat kart arttı. Köprünün 4. şeridi birden trafiğe kapatılınca köprü ve tüm alternatifleri yoğun trafikle boğuşmaya başladı. Çalışmalar bugün havadan görüntülendi. 4 vardiya halinde tüm gün çalışan ekipler onarımı en kısa zamanda bitirmeyi hedefliyor. Ancak en iyi şartlarda bile onarımın tamamlanmasının 20 Ağustos’u bulması bekleniyor.

Özellikle sabah ve akşam saatlerinde oldukça yoğun bir hal alan İstanbul trafiği yaz tatili olmasına ve okulların kapanmasına rağmen bir türlü rahatlamıyordu. Buna bir de onarım çalışmaları eklenince zaman zaman  trafik yoğunluğu yüzde 75’lere ulaşıyor. Bu yoğunluk toplu taşımayı kullanamaya karar veren vatandaşları da vuruyor. Özellikle metrobüs ile yolculuk yapmak isteyenler çok zor anlar yaşıyor.

İMAMOĞLU’NUN ÖNERİSİ REDDEDİLDİ

İBB ve Valilik vatandaşları alternatif güzergahları kullanması konusunda uyarsa da İstanbul’un hemen hemen her bölgesinde belli saatlerde ciddi yoğunluk yaşanıyor. Son olarak Ekrem İmamoğlu Karayolları ve Bakanlığa seslenerek bu süreçte Avrasya Tüneli ile Üçüncü Köprü’nün ücretsiz olmasını istemiş Karayolları ve Bakanlık ise bu teklife sıcak yaklaşmamıştı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı