İstanbullunun Ev Heyecanı İzdihama Neden Oldu

Evi olamayanlara düşük taksit seçenekleri ile ev sahibi olma imkanı veren TOKİ çekilişinde büyük yoğunluk yaşandı.

İstanbul Anadolu yakasında yapılacak olan 50 bin konutun sahiplerini belirlemek için çekilecek kurada yoğunluk yaşandı. Başvuru yapanların heyecanla beklediği çekilişte gözler kurada çekilen isimlerdeydi. 130 bin kişinin başvuru yaptığı toplu konut projesi çekilişinde kura çekimi yapılmak istenen alan doldu taştı. Noter ile yapılan çekilişte isimleri çıkmayan vatandaşlar göz yaşlarına hakim olamadılar.


Çekilişte ev sahibi olmaya hak kazanan Gül Yolcu, “35 yıldır İstanbul’da kirada oturduklarını dile getirerek bu çekiliş umudumuz oldu, adım çıkmasaydı bir daha ev sahibi olma imkanım olmazdı, çok mutluyum herkese nasip olsun” diyerek mutluluğunu dile getirdi.

Kurada adı çıkmayan Mehmet Selvi ise “İstanbul’da TOKİ dışında ev sahibi olmamız imkansız burada şansımızı denedik ama olmadı, bir daha olursa tekrar başvuracağım” diyerek üzüntüsünü dile getirdi.

ÖDEMELER NE ZAMAN YAPILACAK?

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı  başvuru için yapılan ödemelerini geri almak isteyen vatandaşların bankalara müracaat etmeleri gerektiği açıkladı. Bilgilendirme mesajı giden vatandaşlar ücretlerini kimlik fotokopisi ile başvuru yaptıkları bankalardan geri alabilecekler.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı