İstanbul’de gecekondu yangını!

30 Mayıs 2021, 09:01 tarihinde eklendi
İstanbul Şişli’de gece saatlerinde bir evde başlayan yangın korku ve paniğe sebep oldu. Yanan gecekondudaki vatandaşlar mahalle sakinleri tarafından kurtarılırken bir kişinin ayağı kırıldı. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri alevleri güçlükle kontrol altına alabildi.
Takip et
İstanbul’de gecekondu yangını!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Yangın, 23.00 sıralarında Yayla Mahallesi, Talimhane Sokak’ta bulunan tek katlı bir gecekonduda çıktı. Kısa sürede büyüyen alevler bir anda gecekonduyu sardı. Evde bulunan 3 kişi komşuların yardımıyla dışarı çıkarılırken yangın itfaiye ekiplerinin ortalama bir saat müdahalesinin sonrasında söndürüldü.

BİR KİŞİNİN BACAĞI KIRILDI

Alevlerin sardığı evde yaşayan Umut Eyi, gecekondunun çatısına çıktı. Çatıdan atlayan Eyi’nin bacağı kırıldı. Olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından ilk müdahalesi yapılan Eyi, ambulansla Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Yangına ilk müdahaleyi yapan çevredekiler evde bulunan Şefika Eyi ve Osman Eyi’yi kurtararak dışarı çıkardılar.

YANGIN SÖNDÜRÜLDÜ

Gecekonduda çıkan yangın vatandaşlar tarafından cep telefonları ile an be an kaydedildi. İtfaiye ekipleri sokağın dar olması nedeniyle olay yerine ulaşmakta zorlandı. Ortalama bir saat süren çalışmaların sonrasında yangın söndürülürken gecekondu kullanılamaz hale geldi. Polis yangınla alakalı soruşturma başlattı.

MASKE VE MESAFE KURALLARINA UYMADILAR

Yangını sonrasında mahalle sakinleri de sokağa indi. Çok sayıda mahalleli itfaiye ekiplerinin çalışmasını yakından takip ederken, maske ve mesafe kurallarına uymadı. Bazı mahalle sakinlerinin ise camlarından çalışmaları izlediği görüldü.

“ÇATIDAN ATLADI”

Yangın esnasında evdekileri kurtaran komşuları yaşananları anlattı. Mahalle sakinlerinden Fuat Vardar, “Ambulansla birlikte gitti arkadaş. Şu an bir oğlu yaralı olarak gözüküyor. Oğlunun kardeşi var onu da göremedim. Şefika Abla’yı da bulamadım. Buralarda bir yerde ama nerede olduğunu bulamadım. Yangın yarım saat önce başladı” şeklinde konuştu.

Yangın esnasında içeri giren ve evdekileri dışarı çıkaran Kadir Ermenci ise, “Mahallede oturuyorken, bir anda duman çıkmaya başladı evden. Umut Ağabey’in amcası galiba sobayı yakmış. Sobayı yakarken alevler yükseldi. Annesi içeride uyurken, kalkıp da kurtarmaya çalıştığımızda Umut Ağabey çatıdan atladı. Kapıyı açtık annesini çıkardık. Daha sonra Umut Ağabey yere düştü, ayağını kırdı. Biz de köpekleri, annesini, amcasını çıkardığımızda olay bu vaziyete geldi. Bizde anlamadık” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.