İstanbul’dan Diyarbakır’a ambulansla uyuşturucu sevkıyatı!

İstanbul'dan hastalık bahanesiyle kiraladığı özel ambulansla Diyarbakır'a giden ve uyuşturucu sevkiyatı yapacağı saptanan bir kişi gözaltına alındı.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı tarafından Sur ilçesinin Mermer Jandarma Karakol Komutanlığı önündeki yol kontrol ve arama noktasında, Bingöl-Diyarbakır kara yolunda seyir halinde bulunan bir ambulans, arama noktasının 100 metre gerisinde yol kenarında duraklaması ve sürücünün şüpheli hareketler sergilemesi üstüne durduruldu.

Ambulanstaki 2 görevli ve sürücünün tedirgin hareketlerinin devam etmesi ve aracın 34 plakalı olması sebebiyle vaziyetten şüphelenen jandarma ekipleri ambulansın durakladığı yeri kontrol ettiklerinde yol kenarına atılmış 6 valiz içerisinde özel olarak hazırlanarak jelatine sarılmış, satışa hazır 112 kilogram esrar ele geçirdi.

Konuyla alakalı incelemede, İstanbul’da ikamet eden F.B’nin hasta olduğunu ve Diyarbakır’a gitmesi gerektiğini söyleyerek özel bir firmadan ambulans kiraladığı, araç Diyarbakır’a yaklaştığında zanlının fikir değiştirerek Lice ilçesine gitmesi gerektiğini söylediği, ambulans Lice’ye geldiğinde ise zanlının telefonla yaptığı görüşmenin sonrasında bir kişinin 6 valizi zanlıya teslim ederek ambulansa koyduğu, valizleri aldıktan sonra da ambulans görevlilerine İstanbul’a dönmek istediğini söylediği belirlendi. Olayla alakalı F.B. gözaltına alındı.

Ambulans görevlisi 3 kişi de ifadelerinin alınmasının sonrasında serbest bırakıldı. Uyuşturucuyu temin eden kişilerin yakalanması için çalışmalar sürüyor.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı