İstanbul’daki En İyi 5 Kamp Yeri!

İstanbul'un gürültüsünden kurtulup keyifli anılar biriktirmek için şehir dışana çıkmadan kamp yapabileceğiniz yerleri sizler için listeledik.

Dünyanın en kalabalık metropollerinden biri olan İstanbul, stresli, monoton iş yaşamı, gürültülüsü ve trafiğiyle insanları kent hayatından kaçmaya itiyor. Hal böyle olunca tüm bu karmaşanın içerisinde şehirden çok da uzaklaşmadan sakin ve doğayla iç içe zaman geçirme ihtiyacı artıyor. Doğada yaşamın en keyifli aktivitelerinden biri de kuşkuşuz ki kamplar.

İşte şehir dışına çıkmadan kolayca ulaşabileceğiniz İstanbul’un en iyi kamp alanları…

SAHİL KAMP İSTANBUL

Denize sıfır konumlu kampın ormanlık arazi büyüklüğü 35 hektar. Çam ağaçlarıyla örtülü alanda, farklı zevklere uygun konaklama imkanı bulunmakta. Deniz manzaralı tatil yaparken keyifli maceralara yelken açılabilirsiniz. Karadeniz’e kıyısındaki kamp, adrenalin tutkunları için de sayısız aktivite barındırıyor.

Tatilin yanı sıra kurumsal eğitimler için de uygun olan hizmetler sunan Sahil Kamp İstanbul, yerli ve yabancı turistler tarafından son yılların tercih edilen popüler tatil yerleri arasındadır.

İstanbul’daki En İyi 5 Kamp Yeri!

AĞVA HACILLI ŞELALESİ KAMP ALANI

Ücretsiz bir kamp alanı olan bölge, doğal güzellikleriyle dikkat çeker. Ağva’ya 15 km ve Şile’ye 26 km mesafede olan bölge, çadır kurmak veya karavanla konaklamak isteyenler için uygun. Teknolojik donanım açısından yetersiz olan bölgeye seyahat edecekseniz  tedbirli olmanız gerekiyor. Teknolojiden uzak bir tatil istiyorsanız Ağva Hacıllı Şelalesi Kamp Alanı’nı tercih edebilirsiniz.

İstanbul’daki En İyi 5 Kamp Yeri!

AĞVA

Temiz hava, uçsuz bucaksız mavilikler ve doğal güzelliklerin bir arada bulunabileceği Ağva, Şile’ye yakın kamp alanlarını barındırır. Görsel anlamda ziyaretçilerini büyüleyen bölge, şehre hem yakın bir o kadar da uzakta.

İstanbul’daki En İyi 5 Kamp Yeri!

DARLIK BARAJI MESİRE ALANI

Darlık Barajı İstanbul’a sadece 70 km mesafededir. Özellikle kamp yapmak isteyenlerin tercih ettiği bölgede; doğa yürüyüşü, balık tutma, bisiklet sürme, ATV kullanma gibi aktiviteler yapabilirsiniz.

Kamp alanlarına ulaşımın kolay sağlandığı bölge şehre olan yakınlığıyla dikkat çekiciliğini koruyor.

İstanbul’daki En İyi 5 Kamp Yeri!

İMRENLİ SAHİLİ KAMP ALANI

Şile İmrenli Sahili, kamp severlerin uğrak yerlerinden. Hazır yiyecek servisinin de yapıldığı bölgede mangal yapmak için uygun tesisler bulunuyor. Orman, deniz ve kumsalın bir arada bulunduğu bölge, kuş sesleri içinde sakin bir tatil vaat etmekte. Kamp alanında çadır ve karavan ile konaklama yapılabileceği gibi bungalov evlerde de kalabilirsiniz.

İstanbul’daki En İyi 5 Kamp Yeri!

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı