adplus-dvertising

İstanbul’daki Deprem, Büyük Marmara Depreminin Habercisi Mi?

İstanbul açıklarında meydana gelen 4,6'lık depremin ardından konuşan Prof. Dr. Şükrü Ersoy, bu depremin büyük depremin habercisi olabileceğini söyledi.
Takip et
İstanbul’daki Deprem, Büyük Marmara Depreminin Habercisi Mi?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İstanbul’da saat 11:00 sularında etraftaki illerden de hissedilen bir deprem oldu. AFAD depremin şiddetini 4.6 olarak açıkladı. Deprem yerin 5.3 kilometre altında oldu.

Kandilli Rasathanesi de 4.7 olarak açıkladığı depremin şiddetini 4.5 olarak güncelledi. Silivri Belediye Başkanı Yılmaz, “Olağan bir deprem; hasar, yıkım bilgisi gelmedi” dedi.

“99 DEPREMİNDE DEPREM SERİSİ OLMADI”

Prof. Dr. Okan Tüysüz, NTV ekranlarında “Umuyorum ki 4.7’lik depremle beraber olay sönümlenip biz bunun geçmişte kalan bir olay olduğunu düşünmeye başlarız. 99 depreminde bu tür küçükten başlayıp büyüyen bir deprem serisi olmadı.” açıklamasını yaptı.

“BU DEPREMLER BİZİ KAYGILANDIRIYOR”

Prof. Dr. Şükrü Ersoy, NTV’de paylaştığı yorumunda, “Bu Marmara içerisinden geçen Kuzey Anadolu fayının ne kadar aktif olduğunun kanıtı. Bu depremler büyük depremle enerji boşalana dek sürecek. Bu deprem gelecek büyük depremin enerjisini almaz. Büyük depremi ertelemez. Bu depremler bizi biraz endişelendiriyor. Fakat bunun ardından büyük bir deprem gelir demek çok spekülatif olur. Bundan sonra daha büyüğü gelmez demek de bilimsel olmaz.” dedi.

Ersoy, CNN Türk ekranlarında ise, şu açıklamaları yaptı:

“BÜYÜK DEPREMİN AYAK SESLERİ OLABİLİR”

“Bu tabii büyük Marmara depreminin ayak sesleri olabilir. Bu yer kabuğunu kırabilecek bir büyüklüğe sahip değil. Öncü müdür bilmemiz imkansız. Vatandaşların bir süre sokakta nefes almalarında yarar görüyorum. Eninde sonunda da büyük deprem de gelecektir.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.