İstanbul’da uyuşturucu tacirlerine şafak baskını

Devran lakabıyla bilinen Y.Z.Ç’nin elebaşılığını yaptığı dev uyuşturucu çetesine yönelik İstanbul’da büyük bir operasyon yapıldı.


İstanbul’da uyuşturucu tacirlerine şafak baskını

15 Temmuz Demokrasi Şehidi Fahreddin Yavuz ismi verilen operasyonda birçok uyuşturucu madde ele geçirildi. Ayrıca gerçekleştirilen operasyonda toplamda 6 çete üyesi gözaltına alındı.

ÇETE ÜYELERİ ADIM ADIM İZLENDİ

Uyuşturucu çetesine yönelik olarak yapılan operasyona farklı şubelerden destek sağlandı. Operasyon; Narkotik Şube Müdürlüğü, Özel Harekat Şube Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü, Önleyici Hizmet Şube Müdürlüğü ve Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince ortaklaşa düzenlendi. 20 Nisan günü Şişli Ergenekon Caddesi üzerinde yapılan operasyonda F.D isimli 23 yaşındaki şahısta bir miktar uyuşturucu ele geçirildi.

Ayrıca şahsın üzerine 8.500 TL nakit para ele geçirildi. Soruşturmayı derinleştiren ekipler, F.D ile bağlantılı olarak çalışan Devran lakaplı Y.Z.Ç’nin organize bir uyuşturucu çetesi oluşturduğunu ortaya çıkardı. Tespitlere göre Y.Z.Ç, Şişli Kuştepe bölgesinde uzun zamandan bu yana kurduğu çete ile uyuşturucu ticareti yapıyor.

Emniyet mensupları tarafından yapılan incelemelerin ardından çete üyelerinin yerleri tespit edildi ve önceki gün operasyon düzenlendi. 15 Temmuz Demokrasi Şehidi Fahreddin Yavuz adı verilen operasyonda toplamda, çete lideri Y.Z.Ç ile birlikte 5 kişi daha ele geçirildi. Ele geçirilen çete üyeleri arasında bir kadın ve Suriye uyruklu bir şahıs da bulunuyor.

KİLOLARCA UYUŞTURUCU ELE GEÇİRİLDİ

Düzenlenen operasyonda çete üyelerinde ve barındıkları mekanlarda kilolarda uyuşturucu madde ele geçirildi. Yapılan aramalarda 1 kilo 185 gram kokain, 66 gram marihuana, 1 kilo 366 gram hap, 48 gram emdi hap ve 3 gram skunk ele geçirildi. Ayrıca operasyonlarda sahte kimlik, çalıntı motor, uyuşturucu satışından elde edilen laptop, kurusıkı tabanca ve nakit 13 bin 830 TL ele geçirilmiş oldu.

Yazar: Yavuz Sabri

Yavuz Sabri
Yavuz Sabri 1986 yılında Kırşehir'de dünyaya geldi. Eğitimini İstanbul'da Şehir Üniversitesi'nde tamamlayan Sabri, uzun yıllardır basın sektöründe görev almaktadır. Görsel medya üzerine uzmanlaşan Sabri, yazmış olduğu başarılı köşe yazılarıyla ilgileri üzerine toplamayı başarmıştır.

İlginizi Çekebilir

ABD’nin flaş İstanbul uyarısı: Bu durumu not ettik

ABD’nin flaş İstanbul uyarısı: Bu durumu not ettik

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Morgan Ortagus ve Kongre üyeleri İstanbul'da usulsüzlük nedeniyle iptal edilen seçimler hakkında Türkiye'yi uyardı. Bu durumu not ettikleri söyleyen ABD'li yetkililer, Türkiye'ye seçim ipuçları verdiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.