İstanbul’da ünlüleri soyan hırsızlık çetesi çökertildi!

İstanbul'da emniyet tarafından gerçekleştirilen operasyonla 8 kişilik hırsızlık çetesi çökertildi. Çetenin özellikle ünlü isimlerin evini mesken tutuğu belirlendi. Evleri soyulanlar arasında Esra Erol'un kardeşinden Fener Rum Patriği II. Bartholomeos’a kadar pek çok ünlü isim bulunuyor.
Takip et
İstanbul’da ünlüleri soyan hırsızlık çetesi çökertildi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İstanbul’da çok sayıda ünlünün evini mesken tutan 8 kişilik hırsızlık şebekesi çökertildi. 2 ayda 14 adrese dadanan “Elitler” çetesi, Fener Rum Patriği II. Bartholomeos, Eti Firmalar Grubu Yönetim Kurulu Mensubu Aydan Kanatlı, Bayraktar Holding Yönetim Kurulu Onursal Başkanı Hüseyin Bayraktar, oyuncu Eda Erol, Ersel Makine Yönetim Kurulu Mensubu Ersel Gülbeyaz, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Yetvard Danzikyan ve iş insanı Burhanettin Yıldız gibi pek çok adın evine girerek toplam 15 milyon liralık hırsızlık yaptı.

Çete mensuplarının, polise yakalanmamak için maske ve eldiven taktığı, çaldıkları araç plakalarıyla kameralardan iz bırakmamaya gayret gösterdiği tespit edildi. 6’sı tutuklu 8 şüpheli İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılanıyor. Çete lideri Ali Rıza Ç. aranıyor. İşte ayrıntılar:

İlk hırsızlık Fener Rum Patriği’nin evinden

Emniyet’e ilk hırsızlık ihbarı, Rum Patriği II. Bartholomeos’un (Dimitris Arhondonis) hizmetlisi tarafından yapıldı. Eleniça Sarıyanopulo, ikametin odasının camının kırılmış olduğunu, ışıklarının açık olduğunu gördüğünü fakat çalınan herhangi bir şeylerinin olmadığını anlattı.

İstanbul’da ünlüleri soyan hırsızlık çetesi çökertildi!

Ersel Gürbüz Yağız’ın evinden 200 bin liralık ziynet…

İkinci olarak Ersel Ağır Makine Sanayi Şirketi’nin Yönetim Kurulu Mensubu olan Ersel Gülbeyaz’ın Tuzla’da bulunan ikameti hedef seçildi. Evden 200 bin liralık ziynet eşyası çalındı.

Bisküvi devinin einden 500 bin dolar

Hırsızlar, Eskişehir merkezli bisküvi devi Eti Firmalar Grubu Yönetim Kurulu Mensubu ve daha önce vergi rekortmeni olan Aydan Kanatlı’nın evine de girdi. Kanatlı’nın lüks saati ve ziynet eşyaları çalındı. Yaklaşık zarar 500 bin dolar civarında.

İstanbul’da ünlüleri soyan hırsızlık çetesi çökertildi!

Eda Erol’un evine girmeye çalıştılar ama…

Hırsızlar, Bayraktar Holding kurucusu ve Onursal Başkanı Hüseyin Bayraktar ve oyuncu Eda Erol’un da evlerine girmeye çalıştı fakat fark edilince olay yerinden uzaklaştı.

AGOS gazetesi Yayın Yönetmeni de kurban…

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Yetvard Danzikyan ve işadamı Burhanettin Yıldız’ın evlerine de giren hırsızlar, Danzikyan’ın altın ve gümüş kol düğmeleriyle altın alyansını çaldı.

İşadamının evinden 1.3 milyon liralık döviz..

Yıldız’ın evine giren aynı hırsızlar, evdeki kasayı taşıyıp kayıplara karıştı. Yıldız, emniyette verdiği ifadesinde kasada 1 milyon 281 bin lira değerinde döviz ve altın bulunduğunu anlattı.

Önce keşif sonra hırsızlık

Çete, hedefine koyduğu adreslerde önce keşif yaptı. İkametlere zorlanmadan girdi. Eylemlerin hepsi 4 kişilik ekip tarafından gerçekleşti. Bir kişi sürücü olarak araçta hazır bekledi. Bir kişi gözcülük yaptı. İki kişi adreslere girdi. Girilecek adresleri çete lideri Ali Rıza Ç. belirledi. Hırsızlığa çıkarken, kişisel hatlarını hiçbir biçimde kullanmadılar. Eylemde kullandıkları araçlara çalıntı yahut ikiz diyerek tabir edilen plakalar taktılar.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.