İstanbul’da Termometreyi Gören Turistlerin Ağzı Açık Kaldı

İstanbul’da termometreler 40 dereceyi gördü. Kentte tarihi yerleri dolaşan turistler, güneşten korunmak için şemsiyelerini bir an olsun indirmedi.

İstanbul, son yılların en sıcak günlerini yaşıyor. Termometrelerin zaman zaman 40 dereceyi gördüğü kentte, özellikle tarihi yerleri görmeye gelen turistler zor anlar yaşıyor. Şemsiyelerini bir an olsun ellerinden düşürmeyen turistler, öğlen güneşinin yakıcılığından bu şekilde korunmaya çalışıyor.

İstanbul bugün öğlen saatlerinde deyim yerindeyse kavruldu. Sıcak hava nedeniyle birçok kişi serinlemek için birçok yöntem denedi. Özellikle sıcak havaya pek alışık olmayan turistler, satın aldıkları şemsiyelerle güneşten korunmaya çalıştı. Öğlen sıcağında termometrenin 40 derece olduğunu gören Japon turistlerin şaşkın bakışları ise yaşanan durumu özetler nitelikteydi. Birbirlerine bakarak termometreyi gösteren turistler, bu anı ölümsüzleştirmek için fotoğraf makinelerine sarıldı. Etraftaki meraklı bakışlara aldırış etmeden ellerinde şemsiye ile termometrenin fotoğrafını çeken turistler, ardından gezilerine kaldıkları yerden devam ettiler.

SICAKLIKLAR 7-8 DERECE BİRDEN DÜŞECEK

Öte yandan Meteotoloji, İstanbul’da bu akşamdan itibaren sıcaklıkların 7-8 derece birden düşeceğini duyurdu. Kent genelinde Cuma gününe kadar etkili olması beklenen şiddetli yağış nedeniyle yetkililer, vatandaşları yaşanabilecek olumsuzluklara karşı uyardı. Hafta sonu ise sıcaklıkların yeniden artışa geçmesi bekleniyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı