adplus-dvertising

İstanbul’da tam kapanmanın ilk günü trafik felç oldu! Otobüsler doldu taştı

Tam kapanmanın ilk gününde trafikte oluşan yoğunluk ve toplu taşıma araçlarındaki kalabalık herkesi şaşkına çevirdi. Normal günleri aratmayan yoğunluk sebebiyle İBB ek sefer koymak zorunda kaldı.
Takip et
İstanbul’da tam kapanmanın ilk günü trafik felç oldu! Otobüsler doldu taştı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Koronavirüs salgınına karşı alınan önlemler kapsamında 17 günlük tam kapanma dün akşam saat 19.00’da başladı. Yasağın ilk gününde İstanbul‘da hem trafik hem de toplu taşıma yoğunluğu oluştu.

EK SEFERLER KONULDU

Metro İstanbul’dan yapılan açıklamada, “Hatlarımızda meydana gelen yolcu yoğunluğu sebebi ile yoğun olan hatlarımızda ek seferler düzenlenmektedir” dendi. Kısıtlamadan muaf olanlar yoğunluktan dolayı şaşkın olduklarını dile getirdi.

“BU KADAR İNSANIN İZİNLİ OLMASI MÜMKÜN DEĞİL”

Kısıtlamanın ilk gününde bu kadar trafik olmasına şaşırdığını belirten Mustafa Kara, “Bu sabah kalktığımda dışarının çok sakin olacağını düşünüyordum. Fakat çok yoğun trafik var. Ben Küçükçekmece’den geliyorum orada da bu yoğunluk var. Dün giden yazlıkçıların devamı bu yoğunluğu yaratıyor diyerek düşünüyorum. Çünkü bu kadar insanın izin alıp dışarı çıkması mümkün değil. Ben de toplu taşıma kullandım. Şuanda işe gidiyorum. Kısıtlamanın ilk gününde İstanbul’da bu kadar trafik ve yoğunluk olmasına şaşırdım. Akşam eve nasıl giderim diyerek düşünmeye başladım” şeklinde konuştu.

İstanbul’da tam kapanmanın ilk günü trafik felç oldu! Otobüsler doldu taştı

“İNANILMAZ BİR TRAFİK VAR”

Yolların bu kadar yoğun olmasına şaşkın olduğunu söyleyen Mustafa Atasoy ise, “Bugün dışarı çıkıp çıkmamak konusunda kararsızdım. Dışarı çıktığımda gördüm ki herkes dışarıda. Ben de şu an Avcılar’dan geliyorum. İnanılmaz bir trafik var” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.