İstanbul’da taksilere cam filmi yasağı geldi!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nde (UKOME), yolcu taşımacılığı yapan araçların camlarının renksiz olması ve cam filmi kullanılmaması teklifi oy birliğiyle kabul edildi.
Takip et
İstanbul’da taksilere cam filmi yasağı geldi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Yenikapı Dr. Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezinde düzenlenen İBB UKOME toplantısında birçok gündem maddesi görüşülerek, karara bağlandı.

6 Şubat 2020 tarihinde düzenlenen UKOME toplantısında alınan taksi ve taksi dolmuşlarda en az 2 sürücü çalıştırılma mecburiyeti kararı revize edilerek, pandemi süresince kaldırıldı.

Gündemin bir öbür maddesi ise ticari maksatla yolcu taşımacılığı yapan taşıtların camlarının renksiz olması ve renkli cam filmi kullanılmaması teklifi oldu.

Teklif, yapılan müzakerelerin sonrasında oy birliğiyle kabul edildi. Karara göre, ticari bütün araçlar içi görünecek biçimde cam filmsiz olacak.

Toplantıda öte yandan havaalanlarında çalışacak taksi listesinin Devlet Hava Meydanları İşletmesi tarafından tespit edilmesi hakkında teklifle, şehir içi ve havaalanları arasında karşılıklı yapılan taksi taşımacılığındaki yolcu kısıtlamaları teklifleri alt komisyonda görüşülmek üzere oy birliğiyle kabul edildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.