İstanbul’da Suça Karışan Suriyeliler yandı

Emniyet Müdürlüğü tarafından alınan karara göre; İstanbul’da suç işlediği tespit edilen Suriyeliler, haklarında yapılacak yasal işlem sonrası göç idaresine yollanacak.

Son dönemlerde İstanbul’da Suriyelilerin yoğun olarak yaşadığı ilçelerde yaşanan tatsız olaylar sonrası Emniyet’ten sürpriz bir adım geldi. Alınan karara göre; kent genelinde suç işledikleri tespit edilen Suriyeliler, haklarında yapılacak yasal işlemlerin ardından göç idaresine gönderilecek.

İstanbul Emniyeti’nden kentte yaşayan Suriyelilerle ilgili beklenen hamle geldi. Son dönemlerde Suriyelilerin suç oranındaki artış sonrası harekete geçen Emniyet, denetimlerini sıklaştırdı. Yapılan denetimler neticesinde suça karıştıkları tespit edilen Suriyeliler, cezalarını çektikten sonra serbest kalıyordu. Ancak işin rengi artık değişti. Alınan karar göre bundan sonra gözaltına alınan ve suça karıştıkları tespit edilen Suriyeliler, göç idaresine gönderilecek. Talimat, bütün birimlere acil koduyla gönderildi. Alınan bu kararın, suç işleme eğiliminde ciddi bir azalmayı beraberinde getireceği düşünülüyor.

ERDOĞAN SİNYALİ VERMİŞTİ

Geçtiğimiz günlerde bir televizyon kanalında gündemle ilgili soruları cevaplandıran Cumhurbaşkanı Erdoğan da sinyali vermişti. Suriyelilere yönelik denetimlerin sıklaştırdığını belirten Erdoğan, suça karışanların sınır dışı edileceğini duyurmuştu. Konuyla ilgili Bakan Soylu da İstanbul’da yakalanan 10 binin üzerinde göçmenin ülkelerine geri gönderildiğini açıklamıştı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı