İstanbul’da sivrisinek sorunu artıyor! Sivrisineğin ısırdığı yerde iz kalıyor…

İstanbulluların kabusu haline gelen sivrisinekler Sarıyer, Avcılar ve Bahçelievler’in sonrasında Eyüpsultan, Kartal, Ataşehir ve Üsküdar ilçelerine de yayılmaya başladı. Kent genelinde çoğalan sineklerin ısırdığı yerde morarma, şişkinlik ve kızarıklık yaptığından yakınan çevre sakinleri, endişe içerisinde olduklarını dile getirdi.
Takip et
İstanbul’da sivrisinek sorunu artıyor! Sivrisineğin ısırdığı yerde iz kalıyor…
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İstanbul’da, Sarıyer, Avcılar ve Bahçelievler‘in sonrasında Eyüpsultan, Kartal, Ataşehir ve Üsküdar‘da da görülmeye başlayan sivrisinekler, çevre sakinlerini endişelendiriyor. Kent genelinde çoğalan, ısırdığı bölgelerde kızarıklık ve şişkinlik yapan sivrisineklerden şikayet eden vatandaşlar, yetkililerin hemen tedbir almasını istiyor.

SABAHA KADAR UYUTMUYOR

Bahçelievler’de oturan Burak Arı, ortalama 1 aydır sivrisinek şikayetlerinin olduğunu belirtti. Sivrisineklerin ısırdığı yerlerin şiştiğini söyleyen Arı, sıcağın etkisi ve sivrisineklerden dolayı sabaha kadar uyuyamadığını ifade etti.

ISIRDIĞI YERLER MORARIYOR

Arı, çocuğunun uzuvlarında ısırıklardan dolayı morardığını fakat daha sonra iyileştiğini ifade etti. İlçede oturan MedArı ise sivrisineklerden rahatsız olduğunu anlattı. İlaçlamanın 2 gündür durduğunu dile getiren Arı, sivrisineklerin bacaklarını ısırdığını da kaydetti.

”ISIRDIĞI ZAMAN İZ BIRAKIYOR”

Avcılar’da ikamet eden Emrah Karakartal, sivrisinek probleminin bu yıl çıkmaya başladığını, daha önce bu şekilde bir şeyin olmadığını belirtti. Sivrisineğin, birkaç hafta önce çocuğunun gözünün üzerini ısırdığını, bu sebeple şiştiğini aktaran Karakartal, eczaneden aldığı kremi kullandıktan sonra iyileştiğini söyledi. Sineklerin Yeşilkent Mahallesi’nde dereden gelebileceğini kaydeden Karakartal, “Sivrisinekler, zehirli herhalde ısırdığı zaman iz bırakıyor, şişme, alerji tarzı şeyler yaratıyor. Ben kendi çocuğumda gördüm.” şeklinde konuştu.

HİÇBİR TAKTIK YARAR ETMİYOR

Üsküdar’da ikamet eden Şule Kandemir, bahçede otururken sivrisinek tarafından defalarca ısırıldıklarını, önceki yıllara göre vücudunun buna farklı tepki verdiğini dile getirdi. Kandemir, sineğe tedbir için her taktiği denediklerini vurgulayarak, “Fakat onlar bile yarar etmedi. Normalde eşimi sinek çok ısırmaz fakat bahçede oturunca anında sinek tarafından ısırılıyor. Çocuklarımız da aynı biçimde. Ben de bahçedeyken bu vaziyete maruz kaldım. Önceki yıllarda de vardı fakat bu yıl daha çok ve daha farklı. Onlarca sinek ısırığı ayağımda var.” diyerek konuştu.

Sarıyer’de oturan Nimet Kara da kızının sinek tarafından ısırıldığını, bu kısmın aşırı şiştiğini ve kızardığını söyledi.

Kara, bunun normal bir sinek ısırığına benzemediğine dikkati çekerek, “İlk birkaç saat yalnızca kaşındı. Sonra sineğin ısırdığı ayağı şişmeye başladı ve aşırı kızardı. Bir gün boyunca geçmeyince hastaneye gittik. İğne yaptılar fakat hala şişlik devam ediyor. Sineğin ısırdığı yerin etrafı morardı.” dedi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.