İstanbul’da Servis Ücretlerine Zam

27 Ağustos 2019, 16:41 tarihinde eklendi

İstanbul’da servis ücretleri, taksiler ve minibüslerle ilgili olarak zam görüşmeleri başladı. Taraflar AKOM’da bir araya geldi. Öte yandan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Zam yapılacak” dedi.

İstanbul’da Servis Ücretlerine Zam
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İstanbul halkı, servis, taksi ve minibüslere yapılacak olan zammı bekliyor. Konuyla ilgili olarak taraflar AKOM’da bir araya geldi ve görüşmeler devam ediyor. Öte yandan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da bugün gazetecilerin sorusu üzerine, “Vatandaşımız lehine onları da koruyan ama bu işi yapan insanların da işi yapabilme kapasitelerine ve kalitelerine düşürmeyen bir oranda bir zam yapılacak“ dedi.

TAKSİ VE MİNİBÜS ZAMLARI DA BELİRLENECEK

Başkan İmamoğlu, Saraçhane’de bulunan İBB binasında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Toplu taşıma araçları ve servisler konusundaki bir soru üzerine İmamoğlu şu sözleri söyledi:”Bugün UKOME toplantımız var. Bu toplantıda arkadaşlarımız yoğun bir çalışma yürütüyor. Özellikle servis araçları, taksiler ve minibüslerle ilgili 2 yıla yakındır zam yapılmayan servisler bunun dışında bir süreç içeresinde. Esnafımızı da düşünen milletimizi de düşünen ki diğer toplu taşımalar da zam yapmaksızın bu araçlarla ilgili bugün UKOME’de bir görüşme yapılacak ve bir karara bağlanacak. Vatandaşımız lehine onları da koruyan ama bu işi yapan insanların da işi yapabilme kapasitelerine ve kalitelerine düşürmeyen bir oranda bir zam yapılacak.”

AKOM’da devam eden toplantının ardından İstanbul için servis, taksi ve minibüs fiyatlarının belli olacağı tahmin ediliyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.