İstanbul’da Sarallar suç örgütüne polis operasyonu!

Sarallar ismiyle bilinen suç örgütüne polis yeni bir operasyon düzenledi. Aralarında kırmızı bültenle arandığı bildirilen 9 kişi gözaltına alındı.
Takip et
İstanbul’da Sarallar suç örgütüne polis operasyonu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kamuoyunda ‘Sarallar’ olarak bilinen çıkar maksatlı suç örgütüne yönelik yeni bir çalışma gerçekleştiren İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Büyükçekmece ve Bakırköy ilçeleri başta olmak üzere il genelinde faaliyet gösteren ve geçmiş tarihlerde “Kasten Öldürmeye Teşebbüs”, “Kasten Yaralama”, “Yağma Maksatlı Tehdit”, “Genel Güvenliğin Kasten Tehlikeye Sokulması” ve “Mala Zarar Verme” gibi suçlara karışan bazı zanlılar tespit etti.

EŞ ZAMANLI OPERASYON

Yürütülen soruşturma kapsamında yapılan teknik ve fiziki takibin sonrasında suç örgütü mensuplarının yakalanmadı için 29 Nisan’da eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Baskınlarda 8 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Yakalanan zanlıların ikamet, işyeri ve araçlarında yapılan aramalarda 3 ruhsatsız tabanca be bu silahlara ait 580 fişek ele geçirildi.

Suç örgütü hakkında yapılan incelemelerde örgüt lideri Ö.K.’nin, Bakırköy bulunan bir arsayı üstüne devralmasının devamında 2 şahsı bu arsa üstünden tehdit ederek, şahıslara silahla saldırı eyleminde bulunduğu tespit edildi.

Gene aynı kişinin ve beraberindeki örgüt mensuplarının Küçükçekmece ilçesinde bir arsa sahibi şahsın aracına silahlı saldırı eylemi gerçekleştirdiği kaydedildi.Öte Yandan çete tarafından 2016 senesinin Temmuz ayında Beşiktaş Nispetiye Mahallesi Nispetiye Caddesinde bulunan bir kafeye silahlı saldırı eylemi gerçekleştiren kişilerin, söz konusu saldırı neticesi 2 kişinin ölümüne neden olmak suçundan faili firar olarak kırmızı bültenle aranan C.S., İnterpol tarafından Makedonya’da yakalanarak Türkiye’ye getirildiği öğrenildi. Kırmızı bülten ile aranan Ç.S.’nin, önceki gün sevk edildiği adli makamlara tutuklanarak cezaevine gönderildiği söylendi.

Geri kalan öbür zanlının, emniyetteki ifade işlemlerinin tamamlanmasının sonrasında bugün adli makamlara sevk edilmesi bekleniyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.