adplus-dvertising

İstanbul’da sahte madeni Euro operasyonu

Sahte madeni Euro imal ederek yurtdışına gönderme hazırlığında bulunan bir şahıs Jandarma ekipleri tarafından suçüstü yakalandı.
Takip et
İstanbul’da sahte madeni Euro operasyonu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Başahşehir’de sanki küçük bir darphaneye dönüştürülen depoda yapılan aramalarda, 10 bin tane 2 Euro’luk sahte madeni para, 16 bin tane basıma hazır madeni çerçeve ile pulu ve 1 tane hidrolik pres makinesi ele geçirildi.

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri; S.D. adlı bir şahsın, yurtdışına göndermek üzere yüklü miktarda sahte madeni Euro imal ettiği bilgisini aldı. Yapılan takip sonucunda, zanlının “Sahte Euroları” Başakşehir’de bulunan bir depoda imal ettiği tespit edildi. Söz konusu depoya operasyon düzenleyen Jandarma ekipleri, şüpheli S.D.’yi suçüstü yakaladı. Sanki küçük bir darphaneye dönüştürülen depoda yapılan aramalarda; 10 bin 000 tane 2 Euro’luk sahte madeni para, 16 bin 000 tane basıma hazır madeni çerçeve ile pulu ve 1 tane hidrolik pres makinesi ele geçirildi.

Gerçeğinden ayırt etmek zor

Operasyon sonrası yapılan teknik araştırmada; ele geçirilen sahte madeni paraların yurtdışındaki kumar makineleri ve sigara otomatlarından geçmesi için elektrolize edilerek imal edildiği, bütün nitelikleri ile gerçeğine çok yakın olduğu belirlendi. Yakalanan S.D., “Parada Sahtecilik” suçundan çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanarak cezaevine yollandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.