adplus-dvertising

İstanbul’da sahte dolar basan çeteye operasyon

İstanbul Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü İstanbul merkezli 7 ilde sahte dolar basarak bir özel bankayı 180 bin dolar dolandıran çeteye operasyon yaptı. Çok sayıda kalpazan gözaltına alındı.
Takip et
İstanbul’da sahte dolar basan çeteye operasyon
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İstanbul Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, İstanbul merkezli 7 ilde sahte dolar basan bir kalpazan çetesine operasyon yaptı.

29 şüpheli hakkında gözaltı kararının bulunduğu operasyon çerçevesinde sabah erken saatlerde 29 adrese eş zamanlı operasyon yapıldı. Özel harekat timlerinin de destek verdiği operasyonda zanlılara ait adreslere giren polis ekipleri uzun zaman arama yaptı.

Hakkında gözaltı kararı bulunan zanlıların 14’ünün İstanbul’da olduğu öbür zanlıların ise il dışında bulunduğu söylendi. Öte yandan operasyon yapılan adreslerden Sancaktepe’de 1 kişi gözaltına alındı.

İstanbul’da sahte dolar basan çeteye operasyon

Kalpazanların bastıkları dolarları özel bir bankanın ATM’sine yükledikleri ve ATM’lerin sahte doları kabul ettiği söylendi. Bankanın yaptığı araştırmada ATM’lerdeki dolarların sahte olduğu tespit edilince şikayetçi olduğu ve şikayet çerçevesinde yapılan fiziki ve teknik takip neticesi kalpazanlara operasyon gerçekleştirildi öğrenildi. Bankanın ortalama 180 bin dolar zarara uğratıldığı öğrenildi.

Abdullah Altunbaş – Enes Şamil Gönenç – Abdulkadir Atmacan

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.