adplus-dvertising

İstanbul’da polisi alarma geçiren olay: Çocukların attığı şişe kiliseye düşünce ortalık karıştı

Dolapdere’de bulunan Panayia Avangelistria Rum Ortodoks Kilisesi’ne ayin töreni sırasında cam şişe gelince ortalık bir anda karıştı. Polisin alarma geçtiği olayla alakalı şişeyi atan 3 çocuk kısa zamanda yakalanırken, gerçek ise herkesi şaşırttı. Çocukların oyun maksatlı uçan beyaz bir kuşu vurmak için fırlattıkları şişelerin yanlışlıkla kiliseye düştüğü gün yüzüne çıktı. Hareketli dakikalar ise kameralara an be an yansıdı.
Takip et
İstanbul’da polisi alarma geçiren olay: Çocukların attığı şişe kiliseye düşünce ortalık karıştı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Beyoğlu Yenişehir Mahallesi’nde bir kaç gün önce saat 16.00 sıralarında yaşanan olayda, Dolapdere Panayia Avangelistria Rum Ortodoks Kilisesi’nde ayin töreni esnasında kilisenin kapısına cami şişeler çarparak kırıldı. Olayın sonrasında panik yaşayan kilise cemaati dışarıya çıkarak ne olduğunu anlamaya çalıştı. Çocukların şişe fırlattığı anlaşılınca kilise görevlisi çocuklardan birini yakasından tutup yakaladı.

İstanbul’da polisi alarma geçiren olay: Çocukların attığı şişe kiliseye düşünce ortalık karıştı

Şişeler kiliseye düşünce ortalık karıştı, gerçek herkesi şaşırttı

Olayın sonrasında ihbar üstüne Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri alarma geçti. Kiliseye saldırı olabileceği olasılığı üstüne ekipler çalışma başlattı. İlk olarak kilise görevlisi tarafından yakalanan Ö.A.S.’yi (13) teslim alan polis, ifadesine başvurarak çevredeki güvenlik kamera görüntülerini araştırmaya aldı. Yapılan çalışmalar neticesinde çocuğun arkadaşları K.S. ve A.A. ile beraber kilisenin üzerinde uçan beyaz bir kuşu vurmak için oyun maksatlı şişe fırlattıkları gün yüzüne çıktı. Kilise görevlisinin de şikayetçi olmaması üstüne çocuklar ailelerine teslim edildi.

“Biz yalnızca beyaz kuşu vurmak istemiştik, özür dileriz”

Olayı anlatan Ö.A.S., “Bize yay var gelin bunu alın dediler. Arkadaşlarım da yayı alıp satmaya gitti, ben de onlarla gittim. Daha sonra arkadaşlarım uçan beyaz bir şey gördüklerini söylediler. Kiliseye doğru gittiğini söylediler biz de onu vurmak için şişe attık. Biz oradaki insanlara zarar vermeye çalışmadık yalnızca beyaz kuşu vurmak istedik. Kilisedeki insanları rahatsız etmek istememiştik, özür dileriz” şeklinde konuştu.

İstanbul’da polisi alarma geçiren olay: Çocukların attığı şişe kiliseye düşünce ortalık karıştı

“Biz yalnızca ses duyduk ama ayin devam etti”

Ayinden çıkan bir kadın ise, “Biz bir ses duyduk yalnızca. Ayin devam etti olayla Zangoç ilgilendi. Şişe atmışlar orada görüyorsunuz. Ben normalde Kurtuluş’ta kiliseye gidiyorum, ilk kez gördüm burada bu şekilde bir şey olduğunu” ifadelerini kullandı.

Çocukların şişe fırlattığı anlar kamerada

Öte yandan meydana gelen hareketli dakikalar ise güvenlik kameralarına an be an yansıdı. Kilisenin bulunduğu sokaktaki güvenlik kamerası ise, çocukların şişeyi atıp koşarak uzaklaştığı anları an be an kaydetti. Görüntülerde, koşan çocukların kiliseye doğru bir şey atıp koşmaya devam ettikleri görülüyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.