İstanbul’da pazartesi trafiği! 15 Temmuz köprüsü durma noktasında…

İstanbul’da haftanın ilk günü trafikle başladı. Sabahın ilk saatleriyle beraber mega şehirde trafik yoğunluğu yüzde 62 olarak ölçüldü. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü istikametinde trafik yer yer durma noktasına geldi.
Takip et
İstanbul’da pazartesi trafiği! 15 Temmuz köprüsü durma noktasında…
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İstanbul’da erken saatlerden itibaren trafik yoğunluğu oluştu. İşlerine gitmek isteyen şoförler ve öğrenci servisleri özellikle 15 Temmuz Şehitler Köprüsü istikametinde uzun araç kuyrukları yarattı.

KÖPRÜ İSTİKAMETİNDE YOĞUNLUK OLUŞTU

Haftanın ilk iş ve okul gününde trafiğin yer yer durma noktasına geldiği görüldü. Köprüye bağlanan ara yollarda da şoförler ilerlemekte güçlük çekti. İBB trafik verilerine göre ise yoğunluk saat 08.00 itibariyle yüzde 62 olarak ölçümlendi.

İstanbul’da pazartesi trafiği! 15 Temmuz köprüsü durma noktasında…

KARA YOLLARI DUYURDU! İŞTE TRAFİĞE KAPATILAN YOLLAR

Kara yollarının yapım, bakım ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde yavaş gidilmesi, trafik işaret ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Genel Müdürlüğünün yol vaziyeti bültenine göre, Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu’nun Gemlik Serbest Bölge-Çağlayan kavşakları 0-39. kilometrelerinde bakım ve onarım çalışmaları yapılıyor. Bu sebeple otoyolun İzmir istikametinde Karacabey Kavşağı Üst Geçit Köprüsü yan yolu trafiğe kapatılarak, ulaşım İstanbul istikametinden iki yönlü sağlanıyor. Söz konusu hattın 5-7. kilometrelerinde de bakım ve onarım çalışmaları gerçekleştirilecek. Bu nedenle otoyolun İstanbul yönünde sağ şerit trafiğe kapatılarak, şoförler öbür şeritlere yönlendirilecek.

Anadolu Otoyolu’nun Bolu Doğu-Yeniçağa kavşakları 1-3. kilometrelerinde üstyapı onarım çalışmaları dolayısıyla Ankara istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşım öbür istikametinden iki yönlü sürdürülüyor.

Yalova-İzmit yolunun 0-40. kilometrelerindeki muhtelif kesimlerde genleşme derzi yenileme-tamirat çalışmaları sebebiyle şoförlerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor. Trafik yoğunluğu düşünülerek buradaki çalışma, 21.00-06.00 saatlerinde yapılıyor.

Ankara-Konya ayrımı-Bala-Kaman yolunun 19-20. kilometrelerindeki yapım çalışmaları nedeniyle Ankara-Bala istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşım öbür istikametten iki yönlü devam ediyor.

Simav-Uşak yolunun 27. kilometresinde alt geçit yapım çalışmaları dolayısıyla yol trafiğe kapatıldı. Şoförler alternatif güzergah olarak şehir içi sanayi bölgesine yönlendiriliyor.

Amasya-Turhal yolunun 62-68. kilometrelerindeki yapım çalışmaları sebebiyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü sağlanıyor.

Korkuteli-Antalya yolunun 31-33. kilometrelerinde çelik tel ile şev stabilitesinin artırılması çalışmaları sebebiyle Korkuteli istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşım Antalya istikametinden iki yönlü gerçekleştiriliyor.

Trabzon-Maçka yolunun 26. kilometresindeki Yeni Maçka Tüneli’nin Maçka-Trabzon istikametindeki tüpünde yapılacak elektrik sistemi bakım çalışması nedeniyle bugün ve yarın 08.00-18.00 saatlerinde tünel trafiğe kapatılarak, ulaşım servis yolundan devam edecek.

Malatya-Darende yolunun 48-53. kilometrelerindeki yapım çalışmaları dolayısıyla ulaşım kontrollü sürdürülüyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.