adplus-dvertising

İstanbul’da öğlen saatlerinde gök gürültülü yağış uyarısı

İstanbul’da öğle saatlerinden itibaren batı ilçelerden başlayarak gök gürültülü sağanak yağış geçişleri görülmesi bekleniyor. AKOM’dan yapılan uyarıda, yağışlarla beraber hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin altına düşeceği ani baskınlara karşı dikkatli olunması istendi.
Takip et
İstanbul’da öğlen saatlerinde gök gürültülü yağış uyarısı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Afet Koordinasyon Merkezi’nden (AKOM) yapılan duyuruda meteorolojik uydu ve radar verileri doğrultusunda yaptığı değerlendirmelere göre; öğle saatlerinden itibaren (14.00) Silivri ve Çatalca ve Arnavutköy gibi batı ilçelerden başlayarak il genelinde gök gürültülü sağanak yağış geçişlerinin meydana geleceği aktarıldı.

İstanbul’da öğlen saatlerinde gök gürültülü yağış uyarısı

İstanbul başta olmak üzere Marmara bölgesi genelinde önümüzdeki hafta ortasına kadar Balkanlar üstünden gelen serin ve yağışlı havanın etkili olması beklendiği kaydedilen uyarıda, “Sıcaklıkların bu geceden itibaren hızla 4-7 derece birden azalarak Pazar gününe kadar 22 dereceler civarına gerileyeceği, il genelinde yer yer güçlü gök gürültülü sağanak yağış geçişlerinin meydana geleceği tahmin ediliyor. İstanbul’da hava sıcaklıklarının 13 Haziran’a kadar mevsim normalleri civarı ile 2-4 derece altında, 17-24 Haziran tarihleri arasında mevsim normalleri civarı ile 1-3 derece üstünde seyretmesi bekleniyor” dendi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.