İstanbul’da Metrobüs kalabalığı vatandaşı isyan ettirdi!

Türkiye'de koronavirüs vakalarının görüldüğü ilk günden bu yana CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun toplu taşımadaki tavrı büyük tepki çekmişti. İstanbul, koronavirüs vakalarının azalması ile geçilen normalleşme sürecinde de aynı manzaraya uyandı. Duruma isyan eden vatandaşlar "Birbirimize yapışık gidiyoruz" ifadelerini kullandı.

Koronavirüs önlemleri kapsamında ortalama 3 aydır süren kısıtlamaların kimileri bugün sona eriyor. Normalleşme adımlarının atıldığı ilk gününde Cevizlibağ’da toplu taşıma ve trafikte yoğunluk meydana geldi.


Koronavirüs nedeniyle bütün Türkiye’de uygulanan bazı kısıtlamalar bugün sona eriyor. Ortalama 3 aydır kapalı olan kafe, restoran ve plajlardaki yasaklar 1 Haziran itibarıyla sona erdirildi. Bu süreçte uzun zamandır evden çalışan vatandaşlar da iş yerlerine gitmeye başladı.

Normalleşmenin ilk gününde İstanbul’da hem trafikte hem de toplu ulaşımda yoğunluk meydana geldi. Cevizlibağ D-100 Karayolu’nda trafikte uzun araç kuyrukları oluşurken, toplu ulaşımda da yoğunluk meydana geldi. Sabah saatlerinde ise trafik yoğunluğu yüzde 35 olarak kaydedildi.

“KALABALIK, BİRBİRİMİZE YAPIŞIK GİDİYORUZ”

Cevizlibağ’da metrobüs kullanan vatandaşlardan Yılmaz Akgün, “Metrobüste dip dibe duruyor herkes. Çok dolu içleri. Koltukların boş olması da bir mana taşımıyor. Yapacak bir şey yok metrobüs sayısı belli. Bugün çok daha yoğun oldu öbür günlere göre” şeklinde konuştu.

Metrobüslerin yoğunluğundan şikayetçi olan başka bir vatandaş da, “Çok kötü vaziyet. Kalabalık, birbirimize yapışık gidiyoruz. Tedbiri alınması gerekiyor. Önceki gibi değil. Ortalama iki haftadır yoğunluk var” diyerek konuştu.


Haber Etiketleri

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı