adplus-dvertising

İstanbul’da lodos nedeniyle motokuryelik durduruldu

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, “Bugün 23.00’ten yarın 18.00’e kadar motokuryelik yapılmayacak, motosiklet ve elektrikli scooter’lar kullanılmayacaktır.” dedi.
Takip et
İstanbul’da lodos nedeniyle motokuryelik durduruldu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İstanbul’da lodos nedeniyle eğitime ara verilmesinin ardından motokuryeler için de bir kısıtlama getirildi.

VALİ DUYURDU

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya sosyal medyadan yarın 18.00’e kadar kuryelik hizmetlerinin yapılmayacağını duyurdu.

Vali Yerlikaya’nın paylaşımı:

GETİR HİZMETLERE ARA VERMİŞTİ

Getir, başta İstanbul olmak üzere fırtına nedeniyle bazı kentlerde motosikletli teslimat servislerini durdurduğunu duyurmuştu. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’da sosyal medya hesabından bu kararı doğru bulduğunu ifade etti.

Getir’den yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

Fırtına nedeniyle yollar motokuryelerimiz için tehlikeli. Şu anda İstanbul’daki bütün motosikletli teslimat hizmetlerimizi durdurduk, sadece araçlarımızda sınırlı hizmet verebiliyoruz. Hava muhalefeti sebebiyle diğer illerde etkilenen bölgelerde de hizmetimize ara verdik. Motokuryelerimizin güvenliği için aldığımız bu önlem dolayısıyla siparişlerinizdeki yaşanabilecek gecikme ve iptaller için anlayışınızı rica ediyoruz.

EKREM İMAMOĞLU: DOĞRU BULUYORUM

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu sosyal medya hesabından, “Motokurye hizmeti veren emekçilerimiz için lodos fırtınası can tehlikesi yaratıyor. Bu hizmeti veren şirketlerimizin, kurye iptal kararını doğru buluyorum. Lodos fırtınası ve yarattığı riskler bitene kadar lütfen siparişleri askıya alalım.” paylaşımı yaptı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.