İstanbul’da Kültür Mozaiği Festivali

İstanbul'da her yıl gerçekleştirilen Kültür Sanat Festivali bu yıl da, onlarca ülkenin katılımıyla renkli görüntülere sahne oldu.

Büyükçekmece Belediyesi’nin gelenekselleşen organizasyonu bu yıl da onlarca ülkeden insanın katılımıyla gerçekleşti. İspanya, İtalya, Gürcistan, Peru, Kolombiya gibi çeşitli ülkelerin katılımıyla gerçekleştiren organizasyon, İstanbul’un göbeğinde kültür mozaiği oluşturdu.


Yabancı katılımcılar yöresel oyunlarını sergilediği organizasyon renkli görüntülere sahne oldu. Yoğun ilgiyle takip edilen festivalde, gösterileri büyük beğeni topladı. Onlarca turist ise bu organizasyon sayesinde ilk kez İstanbul’a gelerek, Türk kültürünü tanıma fırsatı buldu. Kendi kültürlerini tanıtmak için şehrimize gelen turistler, bu şehrin güzelliklerini hiçbir zaman unutamayacaklarını dile getirdiler.

TURİSTLERE TÜRK YEMEKLERİ SERGİSİ

Önümüzdeki hafta sonuna kadar sürecek olan organizasyonda, birçok sanatçı da sahne alarak konser verecek. Ayrıca bu festivalde Türk yemekleri sergisi, el sanatları gibi bir çok etkinlik de ziyaretçilere sunuluyor.

Festivale katılanlar ise Türk yemeklerine yoğun ilgi gösteriyor. Türk lezzetlerini çok beğendiklerini dile getiren katılımcılar, en çok kebap ve baklava yemeyi tercih ediyor. Bu festivale katılan Azerbaycanlı bir genç ise memnuniyetini şöyle dile getirdi, ‘Türkiye’yi çok sevdik, bizimle çok güzel ilgilendiler. Yemekler ise harika, daha önce hiç böyle lezzetli yemekler yememiştim’ .

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı